KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
USA - W SKRÓCIE
USA - UKRYWANIE PRAWDY
USA - KSIĘŻA PEDOFILE
USA - KOSZT FINANSOWY
USA - OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
banner
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

 
  Skandal Seksualnego Wykorzystywania Małoletnich Może Kosztować Kościół Katolicki

ponad 1.6 miliarda

 

Wszystko wskazuje na to że ...

liczba oskarżeń o seksualne wykorzystanie małoletnich, zmniejszyła się z 1, 092 w roku 2004 do 777 w roku ostatnim. Nie przynosi to jednak żadnej ulgi finansowej. ponieważ dramatycznie wzrosły ugodowe sumy odszkodowań wypłacanych ofiarom księży pedofilów z 158 milionów dol. rocznie w 2004 do 467 milionów  rocznie w roku przeszłym.

David Clohessy
Dyrektor organizacji (SNAP) Photo by the Amy Sinisterra, AP

 

-------

Na podstawie info

BishopAccountability.Org

 

 

     

 

GDYBY

NIE LIMIT WIEKOWY

 
 

Konferencja prasowa dotycząca odszkodowania umownego w  parafii Rzymsko - Katolickiej,   Spokane. Wash.St

Mark Chopko, konsultant do U.S. Konferencji Katolickich Biskupów, mówi, że ogólny koszt, jaki poniósł kościół katolicki w związku z ugodowymi i sądowymi  odszkodowaniami za seksualne wykorzystywanie małoletnich przez księży i zakonników, przekracza
1.38 miliarda dol. Jest to suma naliczana począwszy od roku 1950. Suma ta wzrośnie, ale byłaby znacznie większa  gdyby nie limit górnego pułapu wieku, po przekroczeniu, którego, sprawa wykorzystywania seksualnego, nie podlega sądowej procedurze ścigania z urzędu.

 

Prezydent krajowy organizacji SNAP powiedział, że ofiary wykorzystywania seksualnego, bardzo często, tają w sobie przeżycia z młodości do momentu aż jest za późno na wytoczenie sprawy sądowej. Czasami bierze dziesiątki  lat niepowodzeń życiowych, jak  np. niepowodzenia w małżeństwie, zanim ofiara zrozumie powody. Prawie 98%  z 6200 członków organizacji SNAP którą kieruje niezrozumiało  nawet,  że były wykorzystywane. Tak więc nie kierowali oni spraw do sądów. A po tym było niestety za późno.

Odkąd fakt seksualnego wykorzystywania małoletnich wyszedł na światło dzienne w roku 2002,  sześć regionów (stanów) przedłużyło wiek do którego ofiara  może kierować sprawę do sądu. Obecnie  ofiara ma czas na ujawnienie przestępstwa (ściganego z urzędu) do 25 roku życia.

William Bassett, profesor prawa na uniwersytecie San Francisco powiedział że kiedy Kalifornia zniosła limit wiekowy w roku 2003, około 800 ofiar księży pedofilów zgłosiło swe oskarżenia do sądów  na ogólną sumę odszkodowań 1miliard dol.

Kościół  ze swojej strony czyni starania aby obniżyć barierę wieku po której to osiągnięciu osoba nie będzie miała prawa na kierowanie sprawy do sądu przestępstwa ściganego z urzędu.

Chopko powiedział że "diecezje wymierzają same sprawiedliwość" wypłacając ugodowe odszkodowania, nawet w przypadkach kiedy  przekroczony jest limit wiekowy 25-ciu  lat,  pod warunkiem że sprawa nie jest załatwiana przez prawnika.

Wtedy oczywiście odszkodowanie jest znacznie niższe bo nie ma kosztów procesowych. Sprawa limitu wieku jest niesprawiedliwa dla ofiar ale oszczędza pieniądze władzom kościelnym.

 

 

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi