KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
USA - W SKRÓCIE
USA - UKRYWANIE PRAWDY
USA - KSIĘŻA PEDOFILE
USA - KOSZT FINANSOWY
USA - OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
banner
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

Bernard F. LAw

Kardynał Archidiecezji Bostońskiej.

Po Latach Ochraniania Księży Znanych Z Wykorzystywania Seksualnego Małoletnich, Zrezygnował Ze Stanowiska W Roku 2002

 

W roku 1984 Bernard  F. Law

zostaje mianowany arcybiskupem Bostonu. W rok  później podniesiony zostaje do rangi kardynała.
Rok 1985 - Odkąd ksiądz ze stanu Luisiana, Gilbert Gauthe przyznał się do molestowania 11 chłopcówwykorzystywanie seksualne małoletnich przez księży kościoła rzymsko - katolickiego stało się narodowym problemem Stanów Zjednoczonych
13 Grudzień 2002 - Po prawie tygodniowych rozmowach z watykańskimi zwierzchnikami, kardynał Law spotyka się z papieżem, składając rezygnację na jego ręce. Papież akceptuje.
 
Kardynał Bostonu, Bernard F. Law powiedział w krótkim wystąpieniu rezygnacyjnym... "(...) zwracam się do wszystkich tych, którzy zapłacili cierpieniem za moje błędy i niedociągnięcia, przepraszam i błagam o wybaczenie"
Na podstawie info
BBC, CBC, CNN,
BishopAccountability.Org
Bernard F. Law  - Zmuszony do rezygnacjji z funkcji Kardynała  Bostonu
Bernard F. Law  (Foto- BBC)

 

 

 

 

 

USA - Najważniejsze

Wydarzenia W skrócie

Bernard F. Law  - Zmuszony do rezygnacjji z funkcji Kardynała  Bostonu

 

Rok 1992 - biskupi Stanów Zjednoczonych spotykają się w South Indiana aby przyznać iż niektórzy z nich ukrywają fakty wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez podwładnych im księży.

 

 

 

Ksiądz Rudolph Kos o seksualne wykorzystywanie nieletnich

 

Rok 1993 - po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych i przypuszczalnie świata, diecezja rzymsko - katolicka w Dallas, podana zostaje do sądu na tle seksualnego wykorzystywania małoletnich przez księdza Rudolph Kos - jako pracownika diecezji

 

 

Ksiądz James Porter z diecezji Fall River, przyznał się do 41 wypadków wykorzystywania seksualnego nieletnich

 

Rok 1992/3 - ksiądz James Porter z diecezji Fall River w stanie Massachusetts oskarżony zostaje o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Zarzucane mu przestępstwa miały miejsce w latach 1960/70. Ksiądz James Porter przyznał się do 41 wypadków wykorzystywania seksualnego małoletnich.

 

 

Ksiądz Rudolph Kos o seksualne wykorzystywanie nieletnich

 

13 lipca 1998 - diecezja rzymsko - katolicka w Dallas zmuszona zostaje do zapłacenia 31 milionów na rzecz ofiar pedofila księdza Rudolpha Kos.

 

 

 

 

1999 - Byly ksiądz John Geoghan przesłuchywany jest w związku za oskarżeniem o zgwalcenie dziecka

 

 

Rok 1999 - były ksiądz John Geoghan przesłuchiwany jest w związku z oskarżeniem o zgwałcenie dziecka.

 

 

 

 

8 stycznia 2002 - Watykan opublikował instrukcję dotyczącą dalszego postępowania władz kościelnych w stosunku do masowych przypadków pedofilstwa w środowisku księży. Od tego czasu wszystkie przypadki wykorzystywania seksualnego muszą być raportowane bezpośrednio do Rzymu.

 

 

Arcybiskup Kardynał Bernard F. Law przeprasza ofiary księży pedofili i przyrzeka "twardą rękę" dla tych którzy ośmielą się "dotknąć" nieletniego

 

 

9 stycznia  2002 - arcybiskup kardynał Bernard F. Law przeprasza ofiary księży pedofilów i przyrzeka "twardą rękę" dla tych, którzy ośmielą się "dotknąć" małoletniego".

 

 

Ksiądz John Geoghan oskarżony jest o zgwałcenie 10 letniego chopca, uznany zostaje winnym i w póżniejszym terminie i skazany na 10 lat więżenia

 

18 stycznia 2002 - były ksiądz John Geoghan oskarżony jest o zgwałcenie 10-cio  letniego chłopca, uznany zostaje winnym i w późniejszym terminie skazany na 10 lat więźenia.

 

 

 

Kardinał Bostonu Bernard F. Law oświadcza w czasie naborzeństwa niedzielnego że nie ma zamiaru zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

 

10 lutego 2002 - kardynał Bostonu Bernard F. Law oświadcza w czasie nabożeństwa niedzielnego, że nie ma zamiaru zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

 

 

 

Do sądu Watykan za ukrywanie przestępstw seksualnych popełnionych przez księży katolickich.

 

4 kwietnia 2002 - dwóch mężczyzn z Florydy i Oregon rozpoczynają poczynania prawne, w których symbolicznie powołują do sądu Watykan za ukrywanie przestępstw seksualnych popełnionych przez księży katolickich.

 

 

 

księdz Paul Shanley - seks  pomiędzy dorosłym mężczyzną a nieletnim chłopcem ... OK!

 

8 kwietnia 2002 - zebrane dokumenty oskarżające księdza Paul Stanley, udowadniają, że wielokrotnie wypowiadał on opinię pozytywną dotyczącą seksu pomiędzy dorosłym mężczyzną a małoletnim chłopcem. Władze archidiecezji zawsze udzielały mu poparcia, "nie widząc w jego wypowiedziach nic alarmującego".

 

 

 

3 kwietnia 2002 - skandal seksualny nie słabnie, zgłaszają się nowe ofiary wykorzystywania seksualnego przez księży katolickich. Papież zwołuje do Rzymu, zebranie nadzwyczajne, wszystkich kardynałów Stanów Zjednoczonych.

 

 

 

 

 

2 maja 2002 - ksiądz Paul Shanley zostaje aresztowany w Kalifornii i oskarżony o zgwałcenie trzech małoletnich.

 

 

 

 

13 czerwca 2002 - biskupi Stanów Zjednoczonych uchwalają "zero tolerancji" dla księży wykorzystujących seksualnie małoletnich. Watykan nie akceptuje uchwały i tłumacząc to "troską o prawa księży" żąda zmian jej treści.

 

 

 

 

 

17  września  2002 - zakonnik z Boston, Jezuita James Talbot został postawiony w stan oskarżenia o zgwałcenie trzech małoletnich.

 

 

 

 

19 września 2002 - archidiecezja bostońska i ofiary pedofila księdza John Geogham przyjęły ustalenia, według których osiągnięto porozumienie odszkodowawcze na sumę 30 mln. dol.

 

 

 

 

 

3 listopada 2002 - kardynał Bernard F. Law przeprasza za "decyzje kościoła, które spowodowały cierpienia tak wielu niewinnych ludzi "

 

 

 

13 listopada 2002 - biskupi Stanów Zjednoczonych spotykają sie w Waszyngtonie by z uwzględnieniem zastrzeżeń Watykanu, zatwierdzić uchwałę o " zero tolerancji ".W tym samym dniu aktywiści rzymsko - katoliccy z "Surviors First Group" (Ofiary Wykorzystywania Seksualnego Przez księży katolickich - Grupa Pierwsza) uruchomili internetowy (plik bazy danych) z nazwiskami 573 amerykańskich księży oskarżanych o pedofilstwo. Dane sięgają roku 1996.

 

 

 

3 grudnia 2002 - nowe szokujące rewelacje dotyczące ośmiu księży z bostońskiej archidiecezji, oskarżonych o seksualne wykorzystywanie kobiety i dziewczyny, używanie narkotyków i dostarczanie narkotyków za usługi seksualne.

 

 

 

4 grudnia  2002 - archidiecezja bostońska  otrzymuje pozwolenie od komisji finansowej na rozpoczęcie, (jeśli zajdzie taka potrzeba) procedury upadłości finansowej czyli (bankructwa).

 

 

 

 

6 grudnia 2002 - kardynał Bostonu Bernard F. Law wezwany do Watykanu. Wyjeżdża w dniu, kiedy powinien stawić się na przesłuchanie dotyczące seksualnemu wykorzystywaniu małoletnich przez księży kościoła rzymsko-katolickiego w podległej mu bostońskiej archidiecezji.

 

 

13 grudnia 2002 - po prawie tygodniowych rozmowach z watykańskimi zwierzchnikami, Kardynał Law spotyka się z papieżem składając rezygnację na jego ręce. Papież akceptuje i wyznacza Richard Gerard Lennon na nowego tymczasowego, biskupa archidiecezji bostońskiej. Siedemdziesięciojedno letni kardynał Bostonu Bernard F. Law powiedział w krótkim wystąpieniu rezygnacyjnym... "zwracam się do wszystkich tych, którzy zapłacili cierpieniem za moje błędy i niedociągnięcia, przepraszam i błagam o wybaczenie".

 

 

Kwiecień 2003 - archidiecezja bostońska uniknęła bankructwa, dzięki zgodzie na sprzedaż posiadłości wartej przeszło 100 mil.dol. Pieniądze te użyte będą na wypłacenie odszkodowań ponad pięciuset ofiarom księży pedofilów

 

 

 

 

 

24 sierpnia 2003 - ksiądz pedofil John Geoghan został zabity w więżeniu Massachusetts.

 

 

 

 

27 lutego 2004 - raport sporządzony pod nadzorem kościoła katolickiego, wskazuje, że od roku 1949 ponad 4 tysięcy amerykańskich rzymsko-katolickich księży oskarżonych było o seksualne wykorzystywanie małoletnich. Ponad 10 tysięcy oskarżających to w szczególności chłopcy.

 

 

 

7 lipca 2004 - archidiecezja portlandzka występuje do sądu o bankructwo, motywując swoją decyzję niemożliwością wypłacenia żądanej sumy odszkodowania w wysokości  155 mil.dol.  za wykorzystywanie seksualne przez księdza Maurice Grammond, ponad pięćdziesięciu chłopców. Oskarżenia sięgały roku 1980.

 

 

 

 

28 września 2004 - prokurator odrzucił oskarżenie przeciwko byłemu biskupowi z Massachusetts Thomas Dupre, ale w kilka godzin później oskarżono go o zgwałcenie dwoje dzieci w roku 1970.

 

 

 

 

15 listopada 2004 - rzymsko - katoliccy biskupi Stanów Zjednoczonych wybrali William Skylstad,   jako swojego nowego prezydenta. Ze względu na bardzo wysoką liczbę ofiar wykorzystywania seksualnego,   jego waszyngtońska diecezja również może wkrótce skorzystać z prawa do bankructwa.

 

 

 

3 grudnia 2004 - po przeszło dwóch latach rozmów, diecezje rzymsko - katolicka w Orange County / Kalifornia osiągnęła porozumienie w sprawie odszkodowania dla 87 ofiar wykorzystywania seksualnego. Suma odszkodowania - 100 mil. dol.

 

 

 

 

7 lutego 2004 - sąd Stanów Zjednoczonych uznał winnym księdza Poul Shanley, czterech przypadków wykorzystywania seksualnego z gwałtem małoletniego włącznie.
Przestępstwa seksualne księdza miały miejsce w latach 1980.

 

 

 


 

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi