Po   rozmowach   dwóch   posłańców      watykańskich,      Episkopat      w   Chile   podał   się   do   dymiscji.   Papież   Franciszek   zaakceptował rezygnację trzech biskupów chilijskich.
Chilijczycy żadaja ustapienia Biskupa Juana Barrosa oskarżanego o ukrywanie przestępstw księży peodfilów
Parafianie oskarżają biskupa Barrosa o wykorzystanie swojej pozycji w Kościele katolickim, aby zablokować śledztwo w sprawie działań jego mentora, katolickiego księdza Fernando Karadimy. Kiedy poprosili papieża o usunięcie biskupa Juana Barrosa z zajmowanego stanowiska, zamiast im pomóc oskarżył ich o to, że są głupi i lewicowi. Spowodowało to zaognienie konfliktu. W 2011 roku Watykan uznał ks. Karadimę za winnego wykorzystywania seksualnego małoletnich chłopców i nakazał mu żyć w “pokutcie i modlitwie”. Chilijski sąd uznał później zarzuty przeciwko ks. Karadimy za prawdziwe, ale stwierdził też, że nie może być ścigany, ponieważ minęło zbyt wiele czasu od jego przestępczych czynów.
Oprócz   protestu,   parafianie   zorganizowali   konferencję   na   temat   wykorzystywania   seksualnego   w   Kościele   katolickim,   która   zbiegła   się   z   dniem   przybycia   papieża Franciszka do Chile. Wzięło w nim udział wiele organizacji międzynarodowych walczących o prawa ofiar wykorzystywania  seksualneego przez księży. Pan,   Juan   Carlos   Cruz    jest   jednym   z   uczestników   protestu   i   konferencji.   Będąc młodym    chlopcem,    molestowany    przez    ks.    Karadimę.    Jest    niugiety    w    walcej    o sprawiedliwość   “czas   na   przepraszanie   i   wybaczanie   jest   zakończony.    Przepraszam,     nie    jest    wystarczające    dla    ocalałego.    Chcemy,    aby    Papież    podjął    konkretne działania…    “Istnieją    konkretne    rzeczy,    które    może    zrobić,    takie    jak    usunięcie    z kościoła   oskarżonych   i   skazanych   księży,   czy   też   usunięcie   biskupów,   ukrywajacych przestępstwa seksualne, podległych im księży”. Aktywiści Chilijscy, domagają się także od Kościoła przejrzystości i szybkiego, zdecydowanego działania.
Policja   i   prokuratorzy   w   Chile   dokonali   nalotów   na   biura   i   przejęli   dokumenty   Kościoła   Rzymsko-Katolickiego   w   związku   z wykorzystywaniem   seksualnym   dzieci   i   skandalem   ukrywania   tych   przestępstw      przez   biskupów.   Niespodziewane   rewizje miały miejsce w stolicy Santiago i w mieście Rancagua.
Papież Franciszek, zaakceptował rezygnację kontrowersyjnego biskupa chilijskiego Juana Barrosa, oskarżonego o ukrywanie przestępstw seksualnych księdza Fernando Karadimę w latach 1980/90.
Chile Skandal Seksualnego Wykorzystywania Małoletnich Przez Księży Chilijska Policja Wkracza do Biur Kościoła Katolickiego
Molestowanie małoletnich, przez katolickich księży jest problemem globalnym Jest wyrazem nie tylko seksu, ale także poczucia bezkarności i władzy, jej codziennego nadużywania i arogancji  wśród ludzi w sutannach
Copyright © 2007 - 2018 RuchOfiarKsiezy.Org   |  Zakroczym.Info Dozwolone rozpowszechnianie materiału z zaznaczeniem skąd pochodzi
.
.
.
.
.