KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
USA - W SKRÓCIE
USA - UKRYWANIE PRAWDY
USA - KSIĘŻA PEDOFILE
USA - KOSZT FINANSOWY
USA - OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
banner
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

POROZUMIENIE

08 września 2007

 

 

KOŚCIÓŁ RZYMSKO - KATOLICKI, DIECEZJA

SAN DIEGO

 WYPŁACI OFIAROM SEKSUALNEGO WYKORZYSTYWANIA

PRZEZ TAMTEJSZYCH KSIĘŻY - SUMĘ 230 milionów

 

Data: 08 września 2007
Źródło: SNAP (USA)

& BishopAccountability.Org

--------------------------------
Reuters: Fred Greaves

Diecezja rzymsko - katolicka w San Diego wypłaci około 230 milionów jako rekompensatę dla 144 ofiar seksualnego wykorzystywania dzieci i młodzieży przez tamtejszych księży.

Irwin Zalkin - prawnikBiskup Robert H. Brom (zdjęcie obok) wyraził nadzieję że porozumienie przyczyni się do uzdrowienia sytuacji w społeczności diecezji.

"Diecezja zawsze czuła się zobowiązana do rozwiązania tego sporu sądowego w sposób uczciwy i wynagradza ofiary nadużyć. Mamy nadzieję że nadal zachowamy istnienie kapłaństwa i programy kościoła.

Modlimy się aby porozumienie przyniosło jakąś ulgę, przez lata cierpiącym ofiarom" - powiedział.

Porozumienie w San Diego nastąpiło w dwa miesiące po zawarciu porozumienia diecezji Los Angeles gdzie kościół katolicki wyraził zgodę na rekordową sumę odszkodowania 660 milionów dla około 500 ofiar seksualnego wykorzystywania w tamtejszych parafiach. Jest drugim co do wielkości sumy tego rodzaju odszkodowań w historii USA.

 

"Porozumienie wynagradza odwagę i wytrwałość ofiar. Wszystkie strony porozumienia uznają że powinno ono przynieść pewne zadośćuczynienie ofiarom za ich ból i ulgę po tak długim wyczekiwaniu" - powiedział prawnik reprezentujący ofiary - Irwin Zalkin.

Poszkodowani otrzymają  około 1,3 miliona na osobę. Dokładne sumy odszkodowań ustali w najbliższym terminie sąd federalny. Porozumienie nastąpiło po latach negocjacji pomiędzy ofiarami a diecezją kalifornijską.

 

W lutym administracja diecezji postanowiła przystąpić do rozpoczęcia procesu upadłości, oświadczając ofiarom że jest to jedynie logiczne wyjście  które spowoduje uzyskanie odpowiednich sum pieniędzy. Oferowano wówczas sumę 95 milionów. W wyniku pertraktacji wyrażono zgodę na 230 milionów.
 

Ofiary wyraziły zadowolenie z porozumienia zainteresowanych stron - nie ukrywając jednak, słów oburzenia na fakt, stosowania przez kościół taktyk opóźniających.

"Wiedzieli od samego początku, że byłem molestowany seksualnie, dlaczego nie oszczędzili mi więc tych przykrych przeżyć?" - powiedziałMichael Bang, reporterom na zewnątrz sądu.
Jedna z kobiet powiedziała, że "kościół rozmyślnie ukrywał przestępstwa księży objętych dochodzeniem.

 

Irwin Zalkin - prawnik

Wiedzieli, że ksiądz nas seksualnie molestuje... a jedynie przenieśli go do innej parafii.

Wiedzieli że on będzie molestować seksualnie inne dzieci...

to nigdy nie powinno się zdarzyć" - powiedziała.

"Ten dzień pozostanie w pamięci ludzi, jako ważny dzień... nie można wykorzystywać seksualnie dziecko i nie ponieść za to odpowiedzialności" - powiedział stojący przed budynkiem sądowym człowiek.

 

Prawnik, Irwin Zalkin (zdjęcie obok) oświadczył że dokument musi być zaakceptowany przez sąd, co powinno nastąpić w październiku.

 

Seksualne wykorzystywanie dzieci i młodzieży, przez księży katolickich, kosztowało do tej pory diecezje USA,  łącznie około 3.5miliardów. Przewiduje się że suma ta wzrośnie.

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi