KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
HONG KONG
BANNER
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

HONG KONG

08  lipca, 2008

 

 

10 mil.dol. dla ofiary, księdza pedofila

Porozumienie Dotyczące Wykorzystania Seksualnego

Przez Księdza Katolickiego Diecezji

Hong Kong

 

Data: Lipiec/Sierpień 2008
Źródło: The Standard/SNAP

& BishopAccountability.Org

--------------------------------


Podpisanie tajnego porozumienia pomiędzy KRK w Hong Kong a ofiarą molestowania seksualnego, uchroniło kardynała Joseph Zen Ze-kiun, przed kompromitującym składaniem zeznań w sądzie.
Diecezja rzymsko-katolicka w Hong Kongu osiągnęła porozumienie z molestowanym seksualnie, 17 lat temu, ministrantem. 

 

Szczegółów porozumienia nie ujawniono. Wiadomo jedynie, że były ministrant,  pan H.K., obecnie lat 32, jako zadośćuczynienie za seksualne wykorzystanie przez księdza Michael Lau Ka-yee, otrzyma sumę $ 10 milionów dolarów.

 

- Kardynał Zen i wikariusz generalny Dominic Chan Chi-Ming, byli wezwani do składania zeznań w procesie który miał trwać 12 dni.

4 stycznia 1991, ksiądz Michael Lau Ka-yee,  zaprosił 15 letniego ministranta H.K. do sypialni i tam molestował go seksualnie.


- W lutym 2003 r. ksiądz Michael Lau Ka-yee (zdjecie z lewej), ukarany został karą pieniężną, za napad i za molestowania seksualne, karą 4 lat więzienia.


- Po zawarciu porozumienia, pan H.T. powiedział w wywiadzie dla mediów, ze "jest pełen nadziei na przyszłość".

- Adwokat ofiary, Daniel Fung Wah-kin, wyraził zadowolenie że (..)„sprawa molestowania, dobiegła końca i to bez procesu sądowego... co zawsze jest korzystniejsze dla obu stron” - powiedział.


- Ks. Dominic Yuk Yung-Yu, przedstawiciel diecezji, przeprosił, ofiarę i przyrzekł, że (...)"uczyni wszystko co w jego mocy aby już nigdy podobne dramaty, nie miały miejsca".

 

- Sędzia John Saunders, pogratulował obu stronom, osiągnięcie porozumienia, dodając że (...) "dobrze się stało iż sprawę sfinalizowano bez potrzeby, prowadzenia kosztownego i przewlekłego procesu sądowego...to musi być straszne dla ofiary, kiedy przed sądem, składa zeznania o seksualnym wykorzystywaniu" - powiedział Saunders.

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi