KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
USA - W SKRÓCIE
USA - UKRYWANIE PRAWDY
USA - KSIĘŻA PEDOFILE
USA - KOSZT FINANSOWY
USA - OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
linki
banner
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

 

WŁADZE KOŚCIELNE

Ukrywają Prawdę Seksualnego Wykorzystywania

 

Kiedy w początkach lat 90 - tych

wyszły do wiadomości publicznego przestępstwa wykorzystywania seksualnego małoletnich przez księdza James Porter i kiedy w latach 2002 The Boston Globe ujawnił przestępstwa księdza John Geoghan's,  Kardynał Bernard F. Law... nazwał te fakty, jako "jednorazowe incydenty".

Ale kiedy w roku 2002 liczba wykorzystywanych seksualnie przez księży osób zaczęła przeradzać się w setki, stało sie jasne, że wykorzystywanie seksualne w kościele katolickim to nie sporadyczny przypadek to smutna powszechna rzeczywistość.

 

Przez dziesiątki lat administracja kościoła ukrywała przed opinią publiczną, fakty seksualnych przestępstw popełnianych księży. Skargi były ignorowane lub za milczenie, płacono pokaźne sumy pieniędzy a oskarżanych księży pedofilów przenoszono do innych  parafii.

 

Dochodzenia wykazują, że zarówno Kardynał Bernard Law jak i jego zastępcy Anthony O'Connell i John McCormack przez dziesiątki lat informowani byli o zachowaniach podległych im księży. Nie uczynili jednak nic znaczącego, co by mogło odmienić sytuację. Były przypadki, kiedy stosowana była jedynie kara "wcześniejszej emerytury".

 

Nawet, kiedy zgłaszane były gwałty małoletnich biskupi nie powiadamiali stosownych władz, co należało do ich obowiązku, jako pracodawców a także obowiązku każdego obywatela,  nie mówiąc już ludzi, którzy z tytułu na swoje stanowiska powinni walczyć ze złem, pomagać cierpiącym i ochraniać poszkodowanych.

 

Największe rozmiary skandalu seksualnego w kościele katolickim można było ujrzeć w diecezji bostońskiej... Czy to znaczy, że w innych diecezjach problem wykorzystywania małoletnich przez księży nie istnieje? Oh nie! wprost przeciwnie. Dochodzenia ujawniają, że do roku 2002 aż 1, 200 księży oskarżanych o wykorzystywanie seksualne małoletnich, miało miejsce w innych diecezjach niż Bostońska. Problem jest ogólno krajowy i trwa w dalszym ciągu. Jak podaje New York Times ponad dziesięciu biskupów zmuszonych było do rezygnacji ze swoich stanowisk ze względu na skandale seksualne.

 

 

Bishop John McCormak

(Globe Staff Photo / Frank O'Brien)

 

 

 

Bishop Anthony O'Connell

(AP Photo)

 

WŁADZE KOŚCIELNE

Ukrywają Prawdę Seksualnego Wykorzystywania

Na podstawie info
BBC, CBC, CNN, The Boston Globe
BishopAccountability.Org
[ ROK ]

 

USA

Rezygnacje Biskupów

 

Biskup J. Keith Symons - Palm Beach, FL  [ ROK ]

Z Palm Beach diecezji był pierwszym biskupem w Stanach Zjednoczonych który zrezygnował na tle wykorzystywania seksualnego małoletnich. W czerwcu 1998 roku przyznał się do molestowania 5 chłopców w trzech różnych parafiach.

 

 

Biskup Anthony O'Connell -  Palm Beach, FL   [ ROK ]

Zrezygnował z zajmowanego stanowiska po przyznaniu się do wykorzystywania seksualnego małoletniego chłopca w Hannibal Sseminarium którym zarządzał w latach 70-tych. W roku 1996 ofiara otrzymała odszkodowanie z diecezji Jefferson City w sumie 125 tysięcy dol.

 

 

 

T U C S O N,   A R I Z.BIskup Manuel D. Moreno  -  Tucson, AR   [ ROK ]

Podając jako powód, stan zdrowia zrezygnował

z zajmowanego stanowiska 7 Marca 2003. Przeprosił za seksualne wykorzystywanie małoletnich w jego diecezji. W szczególności przepraszał za nieodpowiednie prowadzenie sprawy ks.Robert C. Trupia i 11 innych księży pedofilów. Jego diecezja zapłaca w roku 2002, 14 mln. odszkodowania.

 

 

Kardynał Bernard Law  -  Boston, MT   [ ROK ]

Najbardziej znany w Stanch Zjednoczonych i liczący sie w kościele Katolickim  biskup.  Zrezygnował 13 Grudnia 2003 po latach krytyki za nie usuwanie przez dziesiątki lat,  księży pedofilów z zajmowanych stanowisk .

 

 

Biskup J. Kendrick Williams  -  Lexington, KY   [ ROK ]

Po oskarżeniu go o wykorzystywanie seksualne dwóch małoletnich i jednego 18-sto latka w archidiecezji Louisville, zaprzeczył oskarżeniom ale zrezygnował z zajmowanego stanowiska w dniu 11 Czerwca 2002 roku.

 

 

Arcybiskup Rembert Weakland   -  Mlnwaukee, MT

[ ROK ] Po ujawnieniu że jego diecezja zapłaciła 450 tysięcy dolarów dla osobnika który oskarżył go o napad, zrezygnował ze stanowiska 25 Maja 2002 przyznając się do "nieodpowiednich stosunków z mężczyzną" ale nie przyznał się do napadu.

 

 

Biskup G. Patrick Ziemann   -  Santa Rosa, CA   [ ROK ]

Zrezygnował ze stanowiska 21 Lipca 1999 roku po tym jak kalifornijski ksiądz oskarżył go o wciągnięcie go w akt seksualny. Biskup potwierdził zajście ale stwierdził że seksualny akt "był za obopólną zgodą"

 

Arcybiskup Robert Sanchez   -  Santa Fe, NM   [ ROK ]

Przyznał się do wykorzystywania seksualnego 
conajmniej 5 młodych kobiet z New Mexico w latach 1970/80-tych. Zrezygnował w marcu 1993 roku.

 

 

Na podstawie info
BBC, CBC, CNN, The Boston Globe
BishopAccountability.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

 

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi