KsiezaPedofile.Info

 
Główna Małoletni Rodzice O Nas Kontakt
STRONA GŁÓWNA
TO NIE TWOJA WINA
JAK SIĘ ZACHOWAĆ
NIE IDŹ DO KOŚCIOŁA
POLSKIE PRAWO
KARTA PRAW OFIARY
DOKUMENTY
AUDIO/VIDEO
FORUM DYSKUSYJNE
BRAZYLIA
BANNER
SPRAWA ZAKROCZYMSKA

Jeśli byłeś wykorzystany seksualnie przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

Jeśli posiadasz informacje o seksualnym wykorzystywaniu przez księdza lub innego pracownika kościoła kliknij po więcej informacji

BRAZYLIA

12  listopada, 2008

 

 

10 brazylijskich księży, przebywa w więzieniach

40 innych księży, poszukiwanych jest przez

 wymiar sprawiedliwości Brazylii

 

Data: Sierpień/Wrzesień 2008
Źródło: Istoé Magazine, Brazylia

AP,  BishopAccountability.Org

------------------------------------


Co najmniej dwóch katolickich księży, skazanych za wykorzystywanie seksualne małoletnich chłopców, przechowywało pamiętniki o swoich przeżyciach, często z informacjami graficznymi, jak również w jednym przypadku, zestawie zasad "doboru ofiar" - z takimi wskazaniami, jak to, że celem powinni być młodzi chłopcy z ubogich rodzin i najlepiej bez ojca. Media wskazują też, na dwóch innych brazylijskich księży, aresztowanych za wykorzystywanie małoletnich, w tym jednego przyłapanego z czterema młodymi chłopcami w pokoju hotelowym, w północno-wschodniej Brazylii.

 "Istoé Magazine" o zasięgu krajowym, opublikował raport, mówiący że przynajmniej w dwóch przypadkach skazanych księży za seksualne wykorzystywanie małoletnich, po mimo skarg i doniesień do administracji KRK, przesyłanych było z parafii na parafie, gdzie kontynuowali deprawacje seksualną, podległych im z racji wykonywanych funkcji, dzieci.


Według raportu "Istoé Magazine", jeden emerytowany biskup z Brazylii został oskarżony o wykorzystywanie młodego księdza, którego on sam wyświecił.

Raport wskazuje, że wykorzystywanie seksualne małoletnich przez księży Kościoła rzymsko-katolickiego, nie jest odosobnionym zjawiskiem związanym głównie z USA. Do skandali w Anglii, Francji, Filipinach, Chorwacji, Irlandii, Australii, Austrii, Polski, Szwajcarii, Belgii, Niemiec, Nowej Zelandii, Południowej Afryki i w innych krajach, dołącza Brazylia.

Za wykorzystywania seksualne małoletnich, co najmniej 10 brazylijskich księży, przebywa w więzieniach brazylijskich, a 40 innych księży,  poszukiwanych jest przez wymiar sprawiedliwości.

 

- 48-letni brazylijski ksiądz Tarcisio Tadeu Spricigo (zdjęcie obok), skazany w 2003 r. za wykorzystywanie seksualne, dziewięcioletniego chłopca, prowadził pamiętnik, w którym wymienił  10 wytycznych identyfikacji potencjalnych ofiar i sposoby zapewniające bezkarności.

Obejmowały one:
"Wiek: 7, 8, 9 lub 10"
"Płeć: Mężczyzna"
"Stan socjalny: biedny"
"Stan rodzinny: najlepiej chłopiec bez ojca, wychowujący się z samotną matką lub siostrą"
"Gdzie go znaleźć: na ulicach, w szkołach lub w rodzinie "
"Jak go zwabić: lekcje gry na gitarze, lub usługi ministranckie"
"Bardzo ważne, aby utrzymać rodzinę na odległość"
"Możliwości: czuły młody człowiek, spokojny, bez zahamowań, brak ojca, bez moralnych uprzedzeń"
"Dowiedzieć się, o czym marzy, co pragnie posiadać. Zaproponować seks, w zamian za wymarzony prezent"
"Jak przedstawić siebie: zawsze pewne, poważne, władczo, jak ojciec, nigdy nie zadawać pytań, zawsze prezentować  pewność siebie".


Według "Istoé Magazine", pamiętnik ujrzał światło dzienne po tym, jak ksiądz Tarcisio Tadeu Spricigo, przypadkowo oddał go siostrze zakonnej, która zaniosła  go na policję.

 

Inny brazylijski ksiądz, imieniem Alfieri Edoardo Bompani, lat 45, także prowadził dziennik swoich seksualnych spotkań z małoletnimi.

Ksiądz Bompani za wykorzystywanie małoletnich,  w roku 2004, został skazany na łączną karę  93 lat więzienia. Wyrok był symboliczny i pokazywał na ile tak naprawdę zasłużył. W rzeczywistości, ze względu na ograniczenia prawne, ksiądz Bompani, odsiedzi w więzieniu, jedynie 30 lat.

 

Na zdjęciu, ksiądz Édson Alves dos Santos. Z lewej, jeden z jego ofiar  -  10 letni chłopiec/ministrant.

W czasie procesu sadowego oskarżający prokurator udowodnił, że ksiądz Edson Alves dos Santos, wykorzystywał seksualnie 10 letniego ministranta. Chłopiec był pobożnym dzieckiem, często uczęszczającym na msze. Wykorzystywanie seksualne trwało od marca 2005 r. Ks. Santos, korzystając z faktu że chłopiec miał ogromny szacunek i zaufanie do niego i księży w ogóle, zaproponował mu spanie na plebani. Następnie zmusił chłopca do wykonywania seksu oralnego i analnego.
„Ksiądz mówił, że to, co robili było tajemnicą pomiędzy nami a Bogiem i że nie mogę nikomu o tym mówieć” - zeznawał gwałcony chłopiec.
Następnie opisał z dokładnością, intymne części ciała księdza i opowiadał jak to ksiądz Santos

przekonywał go do większego zaangażowania w wykonywaniu aktów seksualnych.
Ksiądz Edson Alves dos Santos, z parafii Niepokalanego Serca Maryi w Alexânia, został skazany na 10 lat i 8 miesięcy wiezienia.

 

 

Brazylijski skandal seksualny "z księżmi w roli głównej" osiągnął szczyt, kiedy aresztowano księdza Felixa Barbosa Carreiro, (na zdjęciu)

Założono mu kajdanki w czasie orgii seksualnych, z czterema małoletnimi chłopcami, których  "zwerbował" przy użyciu sieci  internetowej.

 

 

 

 

Dochodzenie brazylijskiej "Istoé Magazine", dowodzi że, na 700 księży, 50% nie przestrzega celibatu, a  200 na 700 księży, korzystało z usług poradni psychologicznej.

 

 

 

 

 

Uwaga – RuchOfiarKsiezy.Org, nie jest serwisem informacyjnym. Nasz portal nie jest, uzupełniany na bieżąco. Wybrane fakty przestępstw seksualnych księży katolickich, nie są miernikiem ogromu  problemu pedofilstwa księży w poszczególnym kraju, a raczej jego istnienia. Naszym celem jest, zwrócenie uwagi opinii publicznej, na ogrom istniejącego problemu. Więcej informacji, dotyczących przestępstw seksualnych księży w danym kraju, znajdziesz w sieci internetowej.

RuchOfiarKsiezy.Org

 

RuchOfiarKsiezy.Org | KsiezaPedofile.Info | Zakroczym.Info

Dozwolone rozpowszechnianie materiału

z zaznaczeniem skąd pochodzi