RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

Sprawa Płocka

Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Przestępstwa Księży

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Zirhan
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 06:56:54, 24 Kwi 2008    Temat postu: Sprawa Płocka

Odpowiedz z cytatem

Czwartek, 24 kwietnia 2008
2008-04-24 (09:06)
(Rzeczpospolita)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,wid,9890759,wiadomosc.html
-------------------------------

Watykan kazał zbadać molestowanie w Płocku

Biskup Piotr Libera przesłał do prefekta Kongregacji Nauki Wiary kard. Williama Levady dokumentację dotyczącą faktów molestowania seksualnego przez niektórych duchownych z diecezji płockiej. Tym samym potwierdziły się doniesienia „Rzeczpospolitej“, która rok temu ujawniła skandal w Płocku. Gazeta ujawniła, że niektórzy księża dopuszczali się seksualnego wykorzystywania podopiecznych oraz kleryków płockiego seminarium.

Mieli oni łatwy dostęp do dzieci. Jeden z nich był diecezjalnym duszpasterzem ministrantów, inny sprawował opiekę nad harcerzami. Trzech z nich – Dariusz K., Ryszard P. oraz Cezary B. – zostało suspendowanych, czyli odsuniętych od funkcji kapłańskich. Jeden otrzymał zakaz jakichkolwiek kontaktów z dziećmi i młodzieżą.

Prośba z Watykanu

Zostałem przez Kongregację Nauki Wiary poproszony w formie obligatoryjnej o gruntowne przebadanie tej sprawy – mówi biskup Libera. Dlatego powstał Zespół przy Biskupie Płockim ds. Nadużyć Moralnych Osób Duchownych. Pracował przez pięć miesięcy. W jego skład weszło trzech duchownych.

Zespół przesłuchał trzy grupy osób. Pierwszą byli poszkodowani, którzy wnosili oskarżenia. Drugą stanowili potencjalni świadkowie molestowań. Przesłuchano także kilku duchownych, wobec których oskarżenia zostały wysunięte. Postępowanie w tej sprawie prowadziła także płocka prokuratura. Zostało umorzone. Jednak mimo umorzenia w kilku przypadkach prokuratura potwierdziła zaistnienie tych nagannych faktów – przyznaje bp Libera. Ordynariusz płocki czeka teraz na wskazania Stolicy Apostolskiej co do dalszych kroków wobec oskarżonych księży.

Modelowe rozwiązanie

Trzech oskarżonych o molestowanie księży zostało odsuniętych od pełnienia funkcji kapłańskich.
-----------------
Kuria płocka wysłała dokumenty do Watykanu ws. molestowania przez księży PAP 14:00

Kuria płocka, badająca sprawę molestowania seksualnego przez księży w tej diecezji, przesłała dokumentację z tego postępowania do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary - poinformował rzecznik kurii, ks. Kazimierz Dziadak.
Po zakończeniu postępowania dokumentacja trafiła do Stolicy Apostolskiej. Teraz musimy czekać na decyzje - powiedział ks. Dziadak.

W sprawie podejrzenia molestowania seksualnego przez księży na terenie płockiej diecezji tamtejsza prokuratura okręgowa prowadziła śledztwo, które umorzyła w grudniu 2007 roku. Decyzję tę uzasadniła brakiem znamion popełnienia przestępstwa. Jak mówiła wówczas rzeczniczka prokuratury Iwona Śmigielska-Kowalska, w trakcie śledztwa potwierdzono zachowania oraz sytuacje, które nie powinny mieć miejsca, jednak mogą one podlegać ocenie moralnej, a nie karnej.

W styczniu w specjalnie wydanym komunikacie kuria diecezji płockiej informowała, iż sprawa molestowania seksualnego przez księży, mimo umorzenia śledztwa przez prokuraturę, będzie nadal szczegółowo badana przez kompetentne organa kościelne, zgodnie z normami etyki katolickiej i prawa kanonicznego.

W stanowisku kurii podkreślono wtedy, że "poza oceną zachowań wspomnianych duchownych dokonaną w świetle polskiego prawa karnego, nadużycia te, których zaistnienie prokuratura okręgowa potwierdziła, należy ocenić również z punktu widzenia moralności chrześcijańskiej".

Prokuratorskie śledztwo wszczęto w marcu 2007 r. po zawiadomieniach złożonych przez dwóch duchownych, w tym ówczesnego rektora płockiego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Bogdana Czupryna. W obu przypadkach składający doniesienia to osoby, do których informacja o prawdopodobnych przypadkach molestowania dotarła. Wcześniej o przypadkach molestowania przez księży pisała prasa, w tym m.in. "Rzeczpospolita".

Postępowaniem objęto okres od 1992 do 2005 roku. Ustalono dziesięciu potencjalnie pokrzywdzonych, którzy w tym czasie byli ministrantami lub klerykami i mieli powyżej 15 lat, ale nie przekroczyli 18. roku życia oraz pięciu księży, którzy mogli być uznani za potencjalnych sprawców. W każdym przypadku, aby wszcząć formalnie śledztwo, osoba uznająca się za pokrzywdzoną musiała złożyć sama wniosek o ściganie molestowania. Spośród 10 osób nie uczyniły tego trzy osoby.

Wobec trzech księży wymienianych w kontekście sprawy ówczesny administrator diecezji płockiej biskup pomocniczy Roman Marcinkowski (administrował diecezją do czasu objęcia urzędu w maju 2007 roku przez nowego ordynariusza, którym papież Benedykt XVI mianował biskupa Piotra Liberę) nałożył kary suspensy i pozbawił ich wszelkich sprawowanych przez nich wcześniej funkcji kościelnych

Nie chcę tego komentować, bo kościelnych komisji powstało bez liku i to w różnych sprawach. Modelową Komisją niech będzie ta, która miała ukrócić o.Rydzyka a na jej czele postawiono jego gorącego zwolennika. Mało tego, w miejsce bp. Gocłowskiego (kato-liberała) wstawiono właśnie generała armii, bp. Głódzia, gorącego zwolennika (to się nazywa kasa) o.Rydzyka.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 10:15:14, 24 Kwi 2008    Temat postu: Afera w Plocku

Odpowiedz z cytatem

A nie mówiłem ze „WSZYSTKIE ŚCIEŻKI PROWADZĄ DO WATYKANU"
Jedynie Watykan jest w stanie odwołać to co nakazał
Jedynie Watykan jest w stanie zlikwidować/odowołąć, swoje rozporządzenia dotyczące, ksieży pedofilów
http://www.ksiezapedofile.info/bbcfilm1.html
http://www.ksiezapedofile.info/cnn-tajny.html

Jeśli z powyższego tekstu, ma wynikać że są to działania związane z obietnicami papieża w czasie jego wizyty w USA. to PRZYJMUJE JE Z ZADOWOLENIEM. Ale nie uwierzę do póki, nie zobaczę. Jak dotąd nic nie widzę - słowa, słowa, słowa. Słowa strony kościelnej NIC DLA MNIE NIE ZNACZA, jest taka możliwość, aby utracone zaufanie - zostało przynajmniej w jakieś tam części odbudowane. To jednak wymagaloby działania a nie słów.
Jeśli Watykan udowodni swoim postępowaniem że ZBRODNICZY dekret „Crimen Solititationis” CZY INNE JEMU PODOBNE DEKRETY – NIE SĄ JUŻ STOSOWANE. Poleci biskupom „bycie ludźmi” w stosunku do ofiar, zaprzestanie wynagradzania księży pedofilów, zaprzestanie zastawiania się swoim, wymyślonym prawamem (kanonicznym) - które nas kompletnie nie interesują - to stworzy to podstawy do budowy jakiegoś tam, ograniczonego zaufania.
W obecnej chwili nasze zaufanie do Watykanu czy papieża, równa się – ZERU.

Sprawa Płocka - http://www.ruchofiarksiezy.org/rokpolska.html

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 11:21:35, 24 Kwi 2008    Temat postu: Płock

Odpowiedz z cytatem

Witam
Spokojnie Vincent Smile
b 16 złożył deklaracje .
Jeszcze i tydzień nie minął od tego momentu .
Poczekaj chwilkę , poczekaj
Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Pozdrawiam

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 11:54:07, 24 Kwi 2008    Temat postu: Czekam

Odpowiedz z cytatem

"Elżbieta" a co ja robię? od chwili pierwszego listu do przymasa Polski Glempa, upłynęło pewnie 3 albo więcej lat a ja nadal czekam na odpowiedź. Czas na oczekiwanie minął, trzeba zabrać się ostro do pracy.

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 13:17:17, 24 Kwi 2008    Temat postu: Płock

Odpowiedz z cytatem

Ja wiem ,ze już i tyle czekasz .
Ja to wiem.
Ale deklaracje b16 złożył tydzień temu , a dziś są jakby pierwsze oznaki działań .
Ja nie wiem jak bardzo będą one wiążące dla całej sprawy.
Prokuratura umorzyła śledztwo , były komunikaty w prasie / małymi literkami/.
Sam fakt ,że taka gazeta jak Rzeczpospolita zamieszcza informację , jest też faktem wielce znaczącym .
Nic w kk nie dzieje sie szybko - to wiesz .
Mnie osobiście zdziwiła ta informacja ,że w tak krótkim czasie po deklaracjach papieskich zaczynamy widzieć już zmiany .
Cierpliwości potrzeba , cierpliwości...
Pozdrawiam

Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Zirhan
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 15:15:36, 24 Kwi 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Hahaha!
Zmiany polegają na przerwaniu łączy. Czyli ja piszę, ale ty nie możesz przeczytać.

Gęba wyświechtana słowami o sprawiedliwości i miłości bliźniego!
Na nas, Polsce, sprawdzają skuteczność swych antywolnościowych programów.
Pisałem wcześniej o zakonie w Watykanie, który szkoli się w wojnie elektronicznej?

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 15:26:30, 24 Kwi 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Zirhan
O czym Ty mówisz?
Question Question Question

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 18:46:03, 03 Cze 2008    Temat postu: Są zmiany?

Odpowiedz z cytatem

"Elżieta" no i co nadal jestes tak naładowana optymizmem.
Powiadam Ci - wszystko to, jest jeszcze jedym oszustwem. Nie będzie żadnych zmian. Księża pedofile schowani w mniejszych parafiach nadal pracują z dziećmi. Tam czują się pewnie. W przypadku narzekania dzieci - parafianie zlinczują... o nie, nie księdza pedofila, a jego ofiary.

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 08:13:38, 04 Cze 2008    Temat postu: Płock

Odpowiedz z cytatem

No więc witam Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Vincent mam 2 pytania
1. ile kosztują Cię prowadzenie tych stron ?
Na tym pięknym swiecie nie ma niestety ,niczego za darmo.
2. Po co zakładałeś te strony?
Po to żeby paru ludziom krwi napsuć ?
Aż tyle wysiłku , dla paru osób ....

Vincent zakładałeś te strony, tworzysz ten ruch właśnie po to ,żeby coś zmienić. Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation
Możemy tu, jak stare babcie siedzieć i narzekać nad niesprawiedliwością dziejową .
Możemy jednakże pisać ,wskazywać palcem to zło , zło dziejące się wokół, Ty sam wiesz o tym najlepiej jak bardzo ,jeśli się tylko chce ,można zmieniać rzeczywistość .
Żyjemy w matrixie , nie zauważyłeś jeszcze tego?
Nikt , absolutnie nikt, nie obiecywał Ci ,że za dotknięciem czarodziejskiej różdżki Twoje słowa w czyn się przerodzą .
Niemniej jednak to Ty, nikt z nas- Ty zmieniasz rzeczywistość .
Mam nadzieję ,że masz świadomość tego .
I nie narzekaj , bo jest jeszcze wiele do zrobienia , wiele do zrobienia
Pozdrawiam
Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Zirhan
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 13:32:55, 04 Cze 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Co tu można dodać?
Chyba nic!
Zmieniajmy świadomość ludzi, poprzez ukazywanie PRAWDY!

To długotrwały proces, ale poza tą możliwością pozostaje nam wyłącznie rewolucja. Nie chcę tu mówić o Stalinowsko-Leninowskim zboczeniu, ale wystarczy przywołać skutki rewolucji Jakobinów.
Pełne szczytnych haseł, które zamieniły się w krwawą jatkę.
Być może po kilku latach rządów odkryli, że ze szlachtą (dzisiejszy równoważnik kapitalisty) i kościołem nie można się dogadać? Więc jedynym wyjściem jest wybicie, wyrżnięcie tych klas?
I w tym momencie wydają się usprawiedliwione działania Lenina-Stalina-Hitlera oraz praw wolnościowych Nowej Teologii z Latin America!
Z klerem nie można się układać. Dobry kler, to martwy kler!
Sięgnijmy w historię USA i Canady. Dobry Indianin, to martwy Indianin.
Potem nastąpił II Holocaust. Pierwszym był los Indian Środkowo i Południowo Amerykańskich. Gdzie najbardziej katolickie ówcześnie państwa wybiły 95% ludności Indiańskiej. Chłopcy w wierze, i namaszczeni przez Papieża to realizowali.
Sieg Hail!
Białą tablicą są losy Murzynów (rzygać mi się chce na nazwę Afro-Amerykanin). Oni byli i są Murzynami. Tyle, że wszystkim zabrano korzenie.

Więc padnijmy na kolana i módlmy się do "naszego" wspaniałego Boga!
I wypełniajmy polecenia pasterzy naszych, czyli abp., bp. itd. jadąc z góry do najniższych szlifów tej bandy SS.
Got Mit Uns!

Ps.
Vincent!
dzisiejszy równoważnik kapitalisty
= tu chodzi o jego postawę względem ludzi. Nie mam na myśli człowieka, który wraz zespołem pracowników zarabia słuszne pieniądze. Bo tak powinno być.
Myślę o oszuście, wyzyskiwaczu który nie płaci ludziom za pracę albo celowo oferuje płacę na minimalnym poziomie, choć mógłby sobie uszczknąć.
Przynajmniej ja prowadząc swoją firmę tak postępowałem i ludzie do tej pory mają ze mną kontakt. Wystarczy zadzwonić i mi pomogą.
Niestety poważny stan zdrowia zmusił mnie do zamknięcia działalności.
Gdyby to choć było w jednej miejscowości, ale zbyt duża odległość mnie dzieli (i stan zdrowia) bym mógł sprawować bezpośrednią kontrolę.

Sorry za przeskoki myślowe. Nie chciałem pisać elaboratu, bo wtedy nikt by nie czytał.
XXI w. - tabloidyzacja umysłów!. 2-3 zdania i duża fotografia.
Małżeństwo amerykańskiego komiksu z treścią europejską!

Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Przestępstwa Księży

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Następny

Strona 1 z 13

Skocz do: