RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

ile lat by zapomnieć

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Przestępstwa Księży

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 10:04:01, 31 Sie 2010    Temat postu: ile lat by zapomnieć

Odpowiedz z cytatem

Witam, mam jakoś na imię i mieszkam gdzieś w Polsce , wiek hm załóżmy
42 . Mieszkałem kiedyś na Mazowszu, diecezja płocka. Wszystkim data 13 grudnia kojarzy się ze stanem wojennym jaki wprowadziła ówczesna władza w polsce. Dla mnie była to kulminacja 1,5 rocznego dotykania mnie.Do końca moich dni będzie to dzień który zamienił się w piekło kilkudziesięciu lat, zmagania się z bólem i samotnością w życiu codziennym. Dopiero wizyty u psychologa pozwalają mi wyjść z tej traumy, nie wie wiem ile lat będę się "składał" . Lecz tego co mi tan zwyrodnialec zrobił mi zapomnę nigdy. Ksiądz na małej parafii wykorzystał mnie jako dziecko seksualnie( mogę domyślać się że nie tylko mnie).Rodzice cóż , wyśmiali ka kazali chodzić bo "dobroczyńca "paczek z ameryki nie będzie dawał. Do dziś czuję jego oddech i śmierdzący zapach ciała. Nie wiem co mam pisać , może na dziś to tyle, o łzy w oczach i ból, mimo tylu lat po i tylu sesji, to wciąż żywe i jakże realne, zmierzam się gdzieś z zamiarem napisania może nie książki, lecz pamiętnika-okrzyku- i ostrzeżenia. Łzy na klawiaturze.....

Ostatnio zmieniony przez zahir dnia 07:44:22, 14 Paź 2010, w całości zmieniany 2 razy

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 06:12:59, 01 Wrz 2010    Temat postu: postanowiłem pisać dalej

Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem pisać dalej ,taka forma która jak zauważyłem pomaga mi. Była zima w domy libacja na całego, oboje rodzice uzależnieni, dziś to wiem. Niestety mama zmarła młodo, ojciec gdzieś tam w świecie. Mała wioska na mazowszu, bieda , wszystko na kartki, jedynie na parafii dostatek. Od początku rozpoczęcia szkoły , biegałem z chęcią do kościoła i na religie, było tam ciepło i fajnie, czasami dostaliśmy coś słodkiego. Zacząłem służyć do mszy , stres , trema, na tamten czas niesamowite uczucie, w domu bieda a ja przed tyloma ludźmi czytam, a oni słuchają. Pewnego razu wiadomość jest nowy wikary. Na początku było dobrze, lecz jakoś dziwnie , zaczął zapraszać nas na mieszkanie, nie mieszkał razem z proboszczem , takie tam ,jeden pokój korytarz no i łazienka, ta przeklęta łazienka...

Powrót do góry

mały
Nowicjusz
Nowicjusz

Post  Wysłany: 07:36:45, 01 Wrz 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Myśle że nie możesz tego w sobie dusić ,jeżeli opowiesz o tym to napewno ci będzie lżej.Może powinieneś to zgłosić na policje i zacząć walczyc z tą bandą.
Walczyć przedewszystkim o swoje prawa i zadośćuczynienie jakie ci śię należy.Może odezwie się ktoś niedaleko ciebie z podobnym problemem a w tedy będzie wam łatwiej.Czymam za ciębie kciuki ,życze dużo sił i odwagi bo to napewno trudne.

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 20:03:47, 01 Wrz 2010    Temat postu: Diecezja Płocka - moletowany przez ksiedza

Odpowiedz z cytatem

Witam “markolis35/zahir” gratuluje odwagi, co również i w Twoim przypadku, nie było łatwe z rożnych względów, prawda?
- Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, ten moment, kiedy zdecydujemy że właśnie teraz, nastał czas przerwania milczenia. Wyrzucenia z siebie tego, co nie daje nam spokoju, najczęściej dziesiątki lat i nie daje nam ma spokoju, do póki nie uczyni się tego pierwszego kroku. Wszystko później, przynamniej w mojej opinii jest już, łatwe.
Przez dziesiątki lat, kiedy wypowiadałem słowa, pedofil, molestowanie a nawet Zakroczym, mój głos się zmieniał, brzmiał jakoś inaczej, coś nie pozwalało mi mówić, powodowało jąkanie się. Na setki wypowiedzianych (zupełnie bez problemu) słow, kiedy zaczynałem używać miedzy innymi te słowa, natychmiast miałem problemy z mową a niekiedy dostawałem nawet, jakieś ataki, w czasie których rozpaczliwie płakałem i absolutnie nie potrafiłem panować nad tym, co mowię.
Spostrzegłem jednak, że po moim ujawnieniu tego, co miało miejsce, szczególnie w ostatni okresie, moje samopoczucie, sposób mówienia i zachowanie, ulęgło całkowitej zmianie na lepsze.
- Nie jest łatwo ujawnić, że było się wykorzystanym seksualnie, ale kiedy już się to uczyni, odczuwa się ogromną ulgę, która naprawdę warto przeżywać. Kiedy się dobrnie do momentu zrozumienia, że to, co się wydarzyło - nie było naszą winą, do zrozumienia, że jedyna naszą winą, jaką ponosimy, jest fakt że zaufaliśmy księdzu.
- Kiedy uznasz, że jesteś gotowy, pomyśl o fakcie, że tak naprawdę, nie ma przedawnienia dla zbrodni księży pedofilów. Pamiętaj o tym, że po mino, iż prokuratura nie może wszcząć postępowania dochodzeniowego w sprawach przedawnionych, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś żądał od kierownictwa diecezji płockiej, natychmiastowego, odsunięcia od pracy z dziećmi, księdza który Cię molestował, odpowiednich przeprosin w wybranej przez Ciebie formie i oczywiście zadośćuczynienia, za Twoje cierpienia.
Tak jak wszystkim, w przypadkach kiedy zgodnie z obowiązującym prawem, przestępstwo zostało przedawnione, doradzam niezwłoczne zwrócenie się do szefa instytucji, Krk/Diecezja Płocka z żądaniem natychmiastowego, zajęcia się sprawą.
Życzę powodzenia i zapraszam do brania udziału w dyskusjach.

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"

Powrót do góry

zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 03:27:31, 02 Wrz 2010    Temat postu: Re: postanowiłem pisać dalej

Odpowiedz z cytatem

Kiedy wołał nas do siebie abyśmy robili kartki kto uczęszcza na różaniec, czasami ktoś z nas zostawał dłużej, aby posprzątał. Gdy posprzątałem , za każdym razem wlewał wodę do wanny i ..... Kiedy w domu starałem się mówić o tym wyśmiewano mnie i wmawiano że kłamię, że wymyśliłem wszystko. Brak wsparcia ze strony rodziny spowodował zamknięcie się w sobie , strach przed ludźmi i tak popieprzonym życie. Wtedy jako młody nie ukształtowany człowiek gubiłem się w tym wszystkim, jaki jet ten świat. Nocne koszmary i budzenie się z krzykiem, wołanie o pomoc , a tu cisza, taka cholerna cisza. Jak kiedyś usłyszałem jak śpiewa Rysiek Rydel z Dżemu że " samotność to taka straszna trwoga..." poczułem to i doskonale go rozumiałem. On uzależniony od narkotyków i ja niby wszędzie pełno ludzi , a w środku pustka. I tak jest do dziś. U niego pierwszy raz mając 12 lat poznałem smak i "zbawienne" działanie alkoholu, mimo że zwymiotowałem po pierwszym razie. Od tamtej pory alkohol stał się niezbędnym elementem mojego życie, lecz o tym potem. Po wypiciu, stawałem się obojętny na to co się dzieje, dziś wiem że to był początek kolejnej mojej tragedii związanej z tym co mi zrobił. Popadłem w stan depresyjny, kiedy jego łabska dotykały...

Powrót do góry

zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 11:33:19, 04 Wrz 2010    Temat postu: ile...

Odpowiedz z cytatem

Miałem pisać dalej, lecz czekam na to co mi obiecano, na uruchomienie bloga . Prawda Wincenty Smile pozdrawiam

Powrót do góry

malek
StałyBywalec
StałyBywalec

Post  Wysłany: 06:17:01, 05 Wrz 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Cześć markolis35/zahir. Czy ten zbok nadal pracuje z dziećmi?
Masz jego namiary?
Witek są jakieś inne zgłoszenia na tego księdza?

Kiedy wreszcie, ten naród zmądrzeje?

Powrót do góry

Helena
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 13:33:26, 05 Wrz 2010    Temat postu: Re: ile...

Odpowiedz z cytatem

markolis35/zahir napisał:
Miałem pisać dalej,

Witaj na tych stronach Smile

Bardzo uważnie wszystko sobie czytam .
Jeśli to przynosi Ci ulgę i choć odrobinę pomaga , to czekamy na ciąg dalszy .

Masz problemy alkoholowe ?

Powrót do góry

zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 12:32:21, 07 Wrz 2010    Temat postu: ile lat by nie bolało

Odpowiedz z cytatem

Od dawien, dawna dotyk kojarzył mi się ze złem, wiecznie unikałem dotyków ludzi, obojętnie jakiej płci. Uważałem że dotyk może być tylko złem, reagowałem na niego ,przeszywał mnie ciarki, i aż podskakiwałem w odruchu nie kontrolowanym. Bałem się, a co najbardziej mnie przerażało, że nie mogłem dotykać własnych dzieci, bałem się , ten strach był niewytłumaczalny. Życie moje toczyło się wokół alkoholu, piłem aby zapomnieć, aby nie czuć, piłem by żyć. Kiedy szedłem do łóżka obojętnie z jakąkolwiek osobą płci pięknej, nigdy po trzeźwemu. Musiałem mieć zmieniony stan świadomości. Po wyjściu za mąż, całę moje dwadzieścia kilka lat związku to tylko sex pod wpływem alkoholu. Małżeństwo moje rozpadło się praktycznie w momencie kiedy zacząłem trzeźwieć( o tym następnym razem). Mając lat naście, kiedy poznawałem dziewczyny, kiedy myślałem że to ta jedyna , wymarzona, robiłem coś złego. Dziś to wiem. Kiedy już zbliżaliśmy się do siebie, uczuciowo, może nie fizycznie, ja uciekałem bez słowa wyjaśnienia, odchodziłem , nie było mi łatwo, lecz czegoś się bałem, ten lęk o , no właśnie. Bałam się uczuć, bałem się wchodzić w relacje, czyste i jedno znaczne, bałem się że dana osoba pozna mnie i moje tajemnice, strach przed pokazaniem jaki jestem słaby , bez sił aby walczyć. Ucieczka była na tamten czas jedynym wyjściem jakie znałem. Dziś spotykam te dziewczyny, a w zasadzie dorosłe kobiety, i co robię? uciekam wzrokiem, nie potrafię podejść porozmawiać, a tyle chciał bym im powiedzieć, co on mi narobił .....

Powrót do góry

zahir
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 04:31:49, 13 Wrz 2010    Temat postu: ile lat by nie bolało

Odpowiedz z cytatem

Minął weekend, byłem w lesie na grzybach, lecz nie szło mi zupełnie. Moje myśli krążyły w okół jednego. Przeszłości. Zastanawiam się co dalej, czy to kim byłem ma istotny wpływ na to kim jestem? To że nie potrafiłem być ojcem, mężem,nie potrafiłem i nie potrafię kochać tak po prostu normalnie, cokolwiek to znaczy. Moje uczucia i nazywanie ich takimi jakie są przynosi mi wiele trudu i kłopotu. Znałem tylko trzy stany złość i obojętność i strach. Nie było nic więcej. Jako młody chłopiec jak już wcześniej pisałem odkryłem zbawienne skutki działania alkoholu. U niego w wieku 12-14 lat potrafiłem wypić butelkę wina , lub sporą ilość alkoholu. Będąc tak młodym już szukałem okazji do wypicia, na dziś wiem że stawałem się osobą uzależnioną od alkoholu. Nie potrafiłem funkcjonować bez niego. Po skończeniu szkoły podstawowej wyprowadziłem się do miasta gdzie mieszkali dziadkowie, nie zamieszkałem u nich, wolałem internat. Tam byłem "wolny" bez i poza kontrolą. Kiedy przyjeżdżałem do domu, na wolne soboty i niedziele nie potrafiłem tam oddychać, tłumiłem w sobie żal do matki i dziadków ( ojciec zostawił nas kiedy miałem 13 lat) Idąc przez wieś myślałem tylko o jednym i łzy leciały mi ciurkiem. Unikałem ludzi i dawnych kolegów. Kiedy przeniesiono go do innej parafii , o zgrozo ponownie na wieś. Dochodziły mnie różne wieści o nim, że dalej to czyni i robi. Bezradność mnie przerażała i przerastała. Byłem sam, sam ze swoimi myślami starałem się je zagłuszyć, wymazać z pamięci. Nie dane mi było przez wiele kolejnych lat, a wróciły zwielokrotnioną siłą w momencie mojego zaprzestania picia sześć lat temu. Kiedy przyznałem się sam przed sobą że jestem alkoholikiem i zacząłem zmieniać swoje życie, a przede wszystkim siebie. Powróciło piekło! Na terapiach uczono mnie i pokazywano ile jest uczuć w człowieku i na jak wiele sposobów można je wyrażać , a ja co pusty bez krzty człowieczeństwa , z trzydziestotrzyletnim bagażem zła jakie czyniłem przez te lata. Nauka życia jakiej się podjąłem kilka lat temu bardzo boli i kosztuje mnie bardzo wiele i moich bliskich, szczególnie dzieci, jak ja je bardzo kocham, a nie potrafię im tego okazać dlaczego....?

Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Przestępstwa Księży

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Strona 1 z 10

Skocz do: