RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

"Lis na żywo" - Gratulacje dla Vincenta!

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Przestępstwa Księży

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 19:27:24, 13 Sty 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Nie mam idoli. Szanuje ludzi mądrych życiowo. Miło posłuchać ludzi, którzy nie tylko mówią, ale również wiedzą, co mówią. A w szczególności, kiedy ich postawa, powoduje otwieranie się innych, (nie wszystkim znanych), horyzontów myślenia, pomaga to Polsce i Polakom.

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"

Ostatnio zmieniony przez Vincent dnia 23:53:04, 19 Wrz 2009, w całości zmieniany 1 raz

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

amazinggrace
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 02:24:41, 16 Sty 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Marcus napisał:
amazinggrace napisał:
Dlaczego , taka znieczulica panuje w naszym Kościele. Dlaczego , biskupi tak się zachowują. Dlaczego , Episkopat milczy?.

Pozdrawiam ,

To pytanie retoryczne czy jednak oczekujesz odpowiedzi?
Marcus , czy masz wytumaczenie na zmieczulicę Kościoła?. Co się dzieje z przywódcami naszej religii? Nie rozumiem.

Pozdrawiam ,

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 10:29:00, 16 Sty 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

amazinggrace napisał:
czy masz wytumaczenie na zmieczulicę Kościoła?. Co się dzieje z przywódcami naszej religii? Nie rozumiem.

Pozdrawiam ,

Witaj więc w klubie Amazinggrace Smile
Tu my wszyscy mamy podobny problem.
Choć trochę z tą "naszą religią " przedobrzyłaś Smile , tu nie każdy utożsamia się z kk , z takich czy innych względów .
Podejrzewam ,że oni / przywódcy religijni w Polsce/ chyba stracili zdolność pojmowania świata w którym przyszło im żyć , że wiek już im nie pozwala na bardziej elastyczne spojrzenie wokół.
Nowi , młodsi - gdzie oni są ?????
Sami emeryci Smile nie potrafiący zrozumieć problemów np in Vitro .
Jeśli oni nie pojmą paru prawd , jeśli nie pojmą ,że czas- ich czas dobiegł końca- tracić będą .
Topnieją szeregi wiernych , nowe pokolenie Polaków już nie z takim zapałem chodzą na msze ,tace już nie są tak pełne. Ludzie znajdują sobie inne zajęcia niż czytanie pism świętych i klepanie pacierzy .
Nie tędy droga do wiernych .
Ale to nie jest mój problem Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 01:06:56, 17 Sty 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Księża, zawsze żyli w " balonie". Człowiek bez rodziny, dzieci, codziennych obowiązków, nie potrafi zrozumieć „normalnego” życia. Życia przeciętnego człowieka. W kuriach pisane są opowiadania o rodzinie, materiały na kazania, ale przecież to nie to samo, co życie, jakim ludzie naprawdę żyją. Służąca (oczywiście kobieta) na plebanii, zrobi co trzeba, inni posprzątają, wypiorą, ludzie przyniosą pieniądze… żyć nie umierać. Spójrz na ich twarze. Niektórzy z nich poddają się regularnym, drogim zabiegom kosmetycznym. Bez dzieci, partnerki /partnera stałego. Bez zobowiązań. Wypoczęci, zrelaksowani i kasą. Organizmy nieupragnione nigdy niczego, co dostępne na rynku. Ustrój, system ich nie obowiazuje. U nich zawsze pełny stół. U nich zawsze pełne konta.
- Czy znasz uczucie wydawanie niezarobionych pieniędzy? Jest to wspaniałe uczucie. Pieniądze ciężko zarobione… wydaje się jakoś tak wolniej, ciężko. Pieniądze, które przyszły lekko, topnieją, jak lody w lato, ale bez obaw… jutro będą następne. W jaki więc sposób i po co mieliby, przyswajać sobie, nasze życie. Po to chyba, żeby popaść w depresje. Laughing Laughing

Ostatnio zmieniony przez Vincent dnia 23:56:26, 19 Wrz 2009, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry

Helena
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 15:42:18, 17 Sty 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Vincent napisał:
Księża, zawsze żyli w " balonie". Człowiek bez rodziny, dzieci, codziennych obowiązków, nigdy nie potrafi zrozumieć „normalnego” życia.

W jaki wiec sposób i po co mieliby, przyswajać sobie, nasze życie. Po to chyba żeby popaść w depresje. Laughing Laughing

Popatrz Vincent , a ja nie spotkałam szczęśliwego księdza .
Dla mnie to właśnie oni są znerwicowani , niepewni swojego losu, nerwowo spoglądający na przełożonego - wiecznie zależni od humorów proboszcze , biskupa , papieża .
Czy zastanawiałeś się kiedyś jaki procent księży popada w alkoholizm , uzależnienia , depresję ?
Statystycznie jest to z pewnością więcej niż reszta społeczeństwa , no cóż to jest cena "powołania " albo złudnego wygodnego z pozoru życia.
Pozdrawiam tych znerwicowanych Smile

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 19:05:25, 17 Sty 2009    Temat postu: Ksiądz i życie

Odpowiedz z cytatem

„Helena” źle mnie zrozumiałaś. Nigdy nie spotkałem „szczęśliwego” księdza. Ksiądz, to tak jak ochotnik w wojsku, był młody, głupi, poszedł, przyjął przysięgę, ślubowania, a teraz, nie śpi po nocach, tęskni za normalnym, cywilnym życiem, ale cóż ma robić, często za późno, aby się wycofać. Ksiądz cierpi na samotność. Człowiek musi dotykać i musi być dotykany. Ale dotykanie samego siebie, to nie to samo, co być dotykanym przez osobę, przez która chciałoby się być dotykanym. Ksiądz jak kobieta, która nigdy nieurodziwa dziecka, niewychowywała dzieci, jest niespełnieny/niewypełniony. Wyobraź sobie, być całe życie samotnym w dosłownym słowa tego znaczeniu, bać się nieustannie, że ktoś może na ciebie donieść coś, co w normalnym życiu… jest jest po prostu normalne, oczywiste, ale w organizacji, której jesteś członkiem… jest wykroczeniem. Ci ludzie nie są szczęśliwi, bo nie mogą być. Żyją w brew naturze, a co najgorsze, oszukują samych siebie. Dlatego też tworzą sobie swoje, odrębne życie. Życie w tajemnicy. Żeby tajemnice zachować, trzeba ograniczyć, kontakt z ogółem. To tak jak byś posiadała, ukradzione pieniądze i nie mogła je wydać. Posiadają wszelkie predyspozycje ku temu, aby korzystać z życia, ale nie mogą tego robić otwarcie. Czynią to najcześciej w stosunkach samych do siebie, dbając, aby nic, nie wydostało się na zewnątrz, ich „życia w balonie”. Stąd te tytuły przed nazwiskami, prześcigają się jak harcerze, kto bardziej przypodoba się biskupowi, papieżowi. A może mnie zauważy, a może zauważy i nie skończę swojego oszukańczego życia, na tej zapadłej wiosce. Czy po to się kształciłem, aby teraz przebywać z tym motłochem, którego tak naprawdę, nawet nie rozumiem?. Co ja tu robię? Żeby się nie odczłowieczyć, następny doktoracik zrobię… no i proboszccz da mi chwilę oddechu bo przecież, coś tam robię, prawda? nie jest to łatwe życie „Helena”. Oj, nie jest.

Ostatnio zmieniony przez Vincent dnia 00:03:39, 20 Wrz 2009, w całości zmieniany 2 razy

Powrót do góry

Helena
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 14:49:37, 18 Wrz 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

No to co Vincencie ?
I tym razem - gratulacje dla Vincenta
http://ksiezapedofile.info/tvaustria/orf2.html

Tak jak już wcześniej gdzieś zauważyłam , stajesz się ekspertem w dziedzinie pedofilii .Jakoś niezauważalnie przeszedłeś z roli ofiary ne stronę znawcy problemu.

Smile Smile Smile Smile
Długa to droga za Tobą , ale pewnie jeszcze daleko do celu.

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 13:30:34, 20 Wrz 2009    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

"Helena" Nie wiem czy to tak naprawdę jest jak mówisz. Meczą mnie te wypowiedzi „na temat”. Fragmenty moich wypowiedzi nie w pełni oddają to co tak, naprawdę chciałbym powiedzieć. Nie miałem jeszcze swojego „pięć minut” w mediach.

Powrót do góry

hiszpan
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 15:40:30, 10 Mar 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Polonia w Hiszpani tez pozdrawia wszystkich na forum!

Powrót do góry

amazinggrace
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 10:03:12, 26 Wrz 2012    Temat postu: Lis na zywo

Odpowiedz z cytatem

Oglądałam w ostatni poniedziałek program pana Lisa a w nim miedzy innymi , wywiad z panią Katarzyną Figurą. Współczuję kobiecie z całego serca.
Przez cały okres wywiadu zastanawiałam się jednak , dlaczego pan Lis w rozmowie z Wincentym nie okazał takiej cierpliwości , jak to uczynił w rozmowie z panią Katarzyną ?. Dlaczego jej pozwolił mówić ? Dlaczego przerywał Wincentemu ? Dlaczego ? pan Lis nie przeprowadzi podobnej rozmowy z Wincentym.
Czy tragedia , molestowania seksualnego ministrantów zakroczymskich , będzie kiedyś tematem mediów czy skazana jest na zapomnienie?.

Pozdrawiam ,

Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Przestępstwa Księży

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Następny

Strona 12 z 13

Skocz do: