RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

UKRYTY GRZECH KOŚCIOŁA - afera w Szczecinie

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Przestępstwa Księży

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 16:46:13, 09 Mar 2008    Temat postu: UKRYTY GRZECH KOŚCIOŁA - afera w Szczecinie

Odpowiedz z cytatem

Data: 2008-03-09
Źródło: "GAZETA WYBORCZA "Gazeta.pl
Roman Daszczyński, Paweł Wiejas
Link: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5004980.html
Temat: Ukryty Grzech Kościoła
---------------------
(...) Wiedziało o tym wielu księży, trzech biskupów. Latami straszna prawda nie mogła zostać ujawniona - reportaż o tym jak kościół katolicki ukrywał aferę pedofilską w Szczecinie w poniedziałek w Gazecie Wyborczej (dodatek Duży Format).

Tym razam afera w Szczecinie
Zapoznaj sie też z materiałem na naszych stronach
http://www.ruchofiarksiezy.org/szczecin-1-gazeta.html

-----------------
GW, TVN

(...) "Miałem 15 lat. Ks. Andrzej zaprosił mnie do pokoju. Zaczął mnie obmacywać, nakłaniał, żebym ja też go dotykał" - to jedno z wstrząsających wyznań podopiecznych Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie. Zeznania wychowanków ośrodka były znane trzem biskupom i wielu księżom - pisze "Gazeta Wyborcza"
Wychowankowie oskarżają o molestowanie dyrektora ośrodka, ks. Andrzeja. Chłopcy zwierzyli się wychowawcom, oni zaś w 1995 r. poinformowali bp. Stanisława Stefanka, któremu podlegała oświata w archidiecezji. Hierarcha nie uznał ich relacji za wiarygodne. Nie porozmawiał z żadnym z poszkodowanych - informuje "GW".

Rozgoryczeni wychowawcy poprosili o pomoc dwóch zakonników. Przyjął ich abp Marian Przykucki. - Powiedział, że boleje nad sprawą i pomoże w rozwiązaniu, wspomina jeden z zakonników. Ale arcybiskup zaufał osądowi bp. Stefanka i nie kazał sprawy dalej badać. Wprawdzie odsunął ks. Andrzeja od pracy w ognisku, ale wiosną 1996 r. powierzył mu nadzór nad szkołami katolickimi w Szczecinie. Potem ks. Andrzej kierował Liceum Katolickim w Szczecinie, przewodniczył Stowarzyszeniu Szkół Katolickich.

Kościół zareagował po 12 latach

Wychowawcy nie dali za wygraną. W 2003 r. ich zeznania i relacje ofiar spisał dominikanin Marcin Mogielski. Jego zwierzchnik o. Maciej Zięba przekazał je obecnemu arcybiskupowi szczecińsko-kamieńskiemu Zygmuntowi Kamińskiemu. Metropolita zajął się sprawą dopiero, gdy wychowawcy zasugerowali, że pójdą do prokuratury. Sąd biskupi przesłuchał tylko dwóch pokrzywdzonych. Ks. Andrzej został odsunięty od oświaty dopiero w 2007 r.

Czterej chłopcy, którzy go oskarżyli, są już dorośli. Ryszard próbuje ułożyć sobie życie: - Ale każde wspomnienie o ks. Andrzeju cofa mnie z tej drogi. Eryk wyjechał z Polski. Mówi, że połowa duszy mu umarła, a pustka po niej boli w rozdzierający sposób - pisze dziennik.

Postępowanie przed sądem biskupim ma zakończyć się w połowie roku. Ks. Andrzej zaprzecza: - W życiu takich rzeczy nie robiłem - zapewnia. Chce odzyskać nadzór nad diecezjalnym szkolnictwem. (...)

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

Roszi
Exspert
Exspert

Post  Wysłany: 07:49:15, 10 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Można popisać i podzwonić do Ogniska Caritasu, bo to pod egidą znanej już firmy Caritas jest owo Ognisko w Szczecinie. Zawsze warto zapytać pracujące tam osoby czy się nie wstydzą pracować w pedofilskiej molestatorni i kiedy dzieci dymająca sekta Brata Alberta i Caritasu zostanie za nadużycia seksualne zlikwidowana. To dobrze robi pracownikom, heheh, takich kilkanaście telefonów dziennie przez miesiąc i się zwijają. Oni tak robią lekarzom co jeszcze robią aborcję w szpitalach ze względów medycznych.
A w ogóle księżulo też z Oazą Światło Życie związany jest... A oaza to wiadomo, rozdziewiczanie małolatek i prawiczków, okraszone na dobranoc modlitwą. Nawiedzenie Biblią, modlenie i życie seksualne z nieletnimi plus pijaństwa, aż dzieci w nocy potrafią przez okno wypaść jak na jednej oazie się zdarzyło...

Ognisko św. Brata Alberta
Nasz Adres:

71-455 Szczecin
ul. Świerkowa 7
tel./fax. 0-91/453-80-26

Sekretariat: dr Lidia Kłos lklos@caritas.pl

Księgowość: dr Beata Skubiak bskubiak@caritas.pl

Dyrektor: ks. mgr Roman Kuchmistrz
Biuro: 0-91/487-49-05
Dom: 0-91/453-80-26
Kom.: 0-509-695-406
rkuchmistrz@caritas.pl

Tak reagują pracownicy, pewnie udając trochę niewiedzę czyli głupotę...

- Nie wierzę, by ks. Andrzej molestował wychowanków, jestem zaskoczona całą sprawą - przyznaje księgowa, Anna Skubiak która od 14 lat pracuje w Ognisku św. Brata Alberta w Szczecinie. - Znałam go z zupełnie innej strony.

Obecny dyrektor ogniska ks. Roman Kuchmistrz przyznaje, że od kilku lat w ośrodku plotkowano na temat ks. Andrzeja. - Nie wiem, czy to prawda. Obawiam się jednak, jak na to wszystko zareagują moi wychowankowie - dodaje Kuchmistrz. - Jak oni to przyjmą i jak się będą czuli, bo to jest dla nich dom. Podejmujemy różne tematy, ale ten będzie chyba jednym z najcięższych.

TAK WYGLĄDA OPIEKA KOŚCIOŁA NAD DZIEĆMI I MŁODZIEŻĄ:

"Przyszedłem do ogniska w 1992 r. Miałem 15 lat. Ks. Andrzej zaprosił mnie do pokoju. Zaczął mnie obmacywać, dotykać po genitaliach, nakłaniał, żebym ja też go dotykał (nie zrobiłem tego, leżałem bezsilnie). Doprowadził mnie do orgazmu. Kiedy wstałem, kazał siebie uderzyć, bo mnie skrzywdził". To jedno z wyznań podopiecznych Ogniska św. Brata Alberta w Szczecinie.

---To księżulo dbał o oświatę seksualną dla osób na granicy wieku ochronnego, że tak powiem i jeszcze chce na uświadamianie taki kościół mieć monopol. FUJ
Kościół uświadamia seksualnie i wdraża czynem edukacje seksualne w postaci efebofilii i pedofilii. Oto prawdziwa wiara. A co na to Jezus Chrystus? Pewnie rację mają Świadkowie Jehowy, że po śmierci jest się nie świadomym bo inaczej Jezus Chrystus zagrzmiał by chyba z NIEBIOS. No chyba, że za herezję jak mniemają Żydzi Jezus jest w Piekle na wiecznych mękach w Gehennie, nie ma siły ani władzy...

A że jakoś nie doczytałem pierwszej litery nazwiska jak się zwykle w prasie podaje, to wnoszę, że chodzi o kościelną szychę, może o jakiegoś PRAŁATA albo egzorcystę z EFFATHA od wypedzania ZŁA???

I stronkę o księżach pedofilach: http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 14:35:56, 10 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Trudno cokolwiek tu pisać .
Przed chwilą obejrzałam "Kropkę nad i" z udziałem o. Marcina Mogielskiego.
Jeśli kiedykolwiek to przeczyta:
Wielkie dzięki człowieku , za to ,że istniejesz , i za to ,że los tych chłopaków nie jest Ci obojętny.
Z tych stron momentami wyziera taka niemoc , ale dlatego ,że są tacy ludzie jak Ty , ROK Vincenta ma jakiś sens .
Dziękuję Ci
Pozdrawiam Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 16:53:10, 10 Mar 2008    Temat postu: Karygodnie zachowanie administracji kościelnej

Odpowiedz z cytatem

Irytuje mnie zachowanie administracji kościoła a wszczególności bp. Pieronka. Człowiek ten nie może zrozumieć że stan umysłowy obecnych ludzi juz dawno odbiegł od czasów, kiedy to "sukienka duchowna" powodowała inne traktowanie. Biskup jest nikim innym jak dyrektorem instytucji i odpowiada za zatrudnionych w niej ludzi, tak ja każdy inny dyrektor w każdej innej korporacji. Kościół jest instytucją swiadczącą usługi dla tych,którzy wyrażają zainteresowanie oferowanymi usługami. Administracja kościoła musi nauczyć sie rozumieć że jest odpowiedzialna za podległych jej pracowników. Jeśli tego szybko nie pojmie biskupi staną przed faktem oskarżeń sądowych o karygodne zaniedbywanie obowiązków służbowych, co powoduje - niszczenie życia młodych ludzi. O cenie tego rodzaju przestępstw przekonali się już ich koledzy w USA i innych krajach.
Bp. Pieronek tak jak i cały przeterminowany juz dawno Episkopat są tak daleko oddaleni od rzeczwietosci i w oczach ludzi realnych wywołują śmiech, a w oczach ofiar księzy pedofilów niesmak, rozgoryczenie i obrzydzenie. Biskupi w Polsce podobnie jak na całym świecie ochraniają interesy zwyrodnialców, księzy pedofilów a nie ich ofiar. BISKUPI KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W POLSCE, UKRYWAJĄ KSIĘŻY PEDOFILÓW CO NIE TYLKO JEST PRZESTĘPSTWEM ALE TAKŻE WSKAZUJE NA ICH NISKI POZIOM MORALNY I JEDNOCZEŚNIE ZMUSZA DO ZADANIA PYTANIA - KIM ONI SAMI SĄ?. KIM JEST CZŁOWIEK? POPIERAJĄCY DEPRAWACJĘ SEKSUALNĄ MŁODEGO CHŁOPCA.
Czy biskup chroniący interesy ksiedza pedofila a nie ofary - wierzy w Boga?

Ostatnio zmieniony przez Vincent dnia 00:45:55, 26 Mar 2008, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry

marecki
Nowicjusz
Nowicjusz

Post  Wysłany: 05:33:04, 11 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Witajcie!!!!
To dopiero początek!!!
W poniedziałek dalsza część!!!!
Zapraszam do śledzenia Gazety Wyborczej!

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Powrót do góry

Roszi
Exspert
Exspert

Post  Wysłany: 05:43:03, 11 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

To nie tak dawno tę chatkę dewiatkę sobie poświęcili, ale kto poświecił i z jaką celebrą! Sam ambasador Watykanu! To ksiądz Andrzej to papieska szycha, pewnie i dlatego go tak schowali głęboko.... a aferę jęli wyciszać...

W środę 11. kwietnia 2007 r. Nuncjusz Apostolski w Polsce Arcybiskup Józef Kowalczyk dokonał uroczystego poświęcenia Domu Księży Emerytów im. Jana Pawła II w Szczecinie. W domu seniora przy ul. Arkońskiej na księży emerytów czeka 12 mieszkań. Prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca 2007 wprowadzą się tam pierwsi lokatorzy.

Fotki z imprezki są tutaj:
http://www.szczecin.kuria.pl/index.php?strona=galeria_full&art_id=148

Wstyd panie Kowalczyk, wstyd, a może się wytłumaczycie że nie wiedzieliście komu i co poświęcacie?

Na stronach kurii pisze:

Dom dla księży emerytów wybudowano z myślą o kapłanach w podeszłym wieku, którzy schorowani i wyczerpani po wielu latach pracy duszpasterskiej wymagają stałej opieki (wiek "emerytalny" w Kościele to 75 lat a nie 65).
Każdy ksiądz zapewne chciałby do końca pozostać i pracować na parafii, i nawet jeśli nie sprawuje już funkcji proboszcza to chętnie w miarę swoich sił i stanu zdrowia pomaga młodszym kapłanom. Jednak są takie sytuacje, w których ze względu na stan zdrowia ksiądz wymaga stałej opieki i wówczas Dom Księży Emerytów powinien stać się dla takiego kapłana domem rodzinnym.

Arcybiskup Kamiński potwierdził, że nie chce, by księża odchodzili na emeryturę i w pełni popiera posługę kapłańską księży po 75. roku życia. Jednym z powodów jest coraz mniejsza liczba nowo święconych. - W tym roku zmarło już siedmiu księży z naszej archidiecezji, a do wyświęcenia jest przygotowanych czterech - wyjaśnia. Dom księży emerytów powstał w budynku dawnego domu dziecka. Teren kuria otrzymała od miasta w zamian za Różankę.

ZNISZCZENIE Domu Dziecka kiedyś oprotestowywano.... Kuria interes zrobiła dobry...

Ale to jest najciekawsze!
---W domu seniora w Szczecinie mają mieszkać również młodzi księża. - Z własnego doświadczenia wiem, że w domu seniora nie mogą mieszkać sami emeryci - mówił abp Zygmunt Kamiński. - Czasami zdarza się, że będzie im potrzebna pomoc kogoś młodszego, sprawniejszego, stąd muszą tu zamieszkać również młodzi kapłani.

Na co seniorom kapłańska młodzież???
Po skłonnościach księdza molestatora można pospekulować.

Dom Księży Emerytów im. Jana Pawła II - Szczecin, ul. Arkońska 1/2

A Gazeta Wyborcza czeka na zgłoszenia innych spraw kościelnych...
Jeżeli znacie inne historie zamiatane przez Kościół pod dywan, piszcie do nas:

Email to: grzechwkosciele@gazeta.pl

Liceum Katolickie w Szczecinie jak wiadomo ze strony samego Liceum założył sam wielebny ksiądz mgr pedagogiki Andrzej Dymer absolwent Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Kogo to oni na pedagogikę przyjmują i za pedagogów kształcą.

"Założyciel i Dyrektor Szkoły w latach 1990-2007.
Dekretem JM ks. Arcybiskupa przeniesiony na inne stanowisko
http://sk.edu.pl/ w panelu klikasz "kadra" jest obleśnej gęby fotka...

A księgowa Liceum - Marzena Dymer - to pewnie taki zbieg okoliczności, a nie tam zaraz kolesiostwo i układy....

A nie mówiłem, że Ks. Andrzej Stanisław Dymer to SZYCHA? Tak go reklamowali jeszcze w 2004 roku:

Ks. Andrzej Dymer - dyrektor Liceum Katolickiego w Szczecinie, jest także przewodniczącym Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Polsce i członkiem władz Europejskiego Stowarzyszenia Szkół Katolickich w Brukseli.

I stronkę o księżach pedofilach: http://pedofiliawkosciele.blogspot.com/

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 11:35:36, 11 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Smile Smile Smile Smile
Internet to potęga
Very Happy
Pozdrawiam Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 15:05:49, 11 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

marecki napisał:
Witajcie!!!!
To dopiero początek!!!

Hej marecki ! Jeszcze jest jakiś królik ukryty w rękawie ?
Czy to dotyczy DF w Wyborczej , czy raczej spraw lokalnych z Twoich rejonów ? Smile Smile Smile Smile Smile
Wiesz ja tam Mazowsze ,Ty wybrzeże .
Lubię zbierać gazety i dobrze byłoby mieć coś konkretnego , muszę sobie zabezpieczyć dostawę , gdyby to tylko był rynek lokalny Very Happy
Pozdrawiam Smile

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 15:40:38, 11 Mar 2008    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

marecki napisał:
Witajcie!!!!
To dopiero początek!!!

Czołem "marecki" czekam na kontakt Cool . Pisz jedynie to co moża w obecnej chwili, okay. Wink Dzięki

Powrót do góry

Elżbieta
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 15:45:13, 11 Mar 2008    Temat postu: grzech

Odpowiedz z cytatem

Witam Smile
Na lamach mediów rozszalały się wręcz dyskusje nad kk w Polsce .
Nagle okazuje sie ,że wszyscy dawno wszystko wiedzieli .
Cala masa dziennikarzy ma gotowe recepty .
Pokłaniają sie nad tym "biednym , naszym stanem duchownym "jakoś cały czas cicho o ofiarach zboczeńców.
Trochę sie boję ,że w tej ogólnopolskiej debacie znikną ci wszyscy pokrzywdzeni i ich problemy odpłyną .
tak jak nieraz twierdził tu Vincent - rozmyć główną myśl , odwrócić uwagę i zmylić przeciwnika
http://www.tvn24.pl/12690,1541792,wiadomosc.html
Solidarność sutann

Dlaczego do tej pory nikt nie zajął się dramatem podopiecznych ks. Andrzeja?. - To przez solidarność sutann. Kościół działa trochę jak korporacja. Księżom trudno uwierzyć, że jeden z nich mógłby się dopuścić takich okropieństw - wyjaśnił publicysta. - Od dłuższego czasu obserwujemy solidarność sutann – wzajemnego chronienia. Czas z tym skończyć - dodał
[T. Terlikowski]

Czas skończyć
Pozdrawiam

— Marek Aureliusz

Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Przestępstwa Księży

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Strona 1 z 10

Skocz do: