RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

 FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

  ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

APOSTAZJA

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

   Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Apostazja

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vincent
Moderator
Moderator


Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 2507
Skąd: Toronto, Kanada

Post  Wysłany: 00:20:14, 08 Kwi 2010    Temat postu: WIĘCŁAWSKI

Odpowiedz z cytatem

Tak też myślałem... "Jeżeli chodziłoby tylko o sprawę boskości Jezusa to bez trudu znalazłby jakiś odłam chrześcijanizmu zgodny z jego ewentualnymi poglądami a wtedy nie musiałby odrzucać chrześcijanizmu jako wiary".
Po za tym "Polak" może też być symbolem, może oznaczać, jestem Polak i tyklo Polsce służyć będę.
_________________
Pozdrawiam,

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
Skype: "vincentcanada"
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

Silvio
Bywalec
Bywalec


Dołączył: 03 Cze 2010
Posty: 101

Post  Wysłany: 08:51:53, 24 Cze 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Ponieważ ten wątek dotyczy apostazji to mam pytanie które brzmi: - "czy na tym forum jest ktoś kto dokonał aktu apostazji?" Czy ten "akt" był bez żadnych przeszkód ze strony tzw. duszpasterzy czy też były dziwactwa i straszenie np. piekłem, potępieniem itd. Embarassed
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

Zirhan
ForumMaster
ForumMaster


Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1823
Skąd: Nowy Dwór Maz.

Post  Wysłany: 22:01:08, 08 Sie 2012    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Szukasz Apostatów wśród obywateli Kanady?
Dlaczego?
_________________
”Nie lękajcie się” - JP2 do ks. pedofili.
http://www.antykler.vgh.pl/news.php
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

o. Perwersjusz
ExspertPlus
ExspertPlus


Dołączył: 15 Mar 2008
Posty: 624

Post  Wysłany: 15:13:32, 30 Sty 2014    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Osoba występująca z Kościoła rzymsko katolickiego nie musi już kierować się jego wewnętrznymi przepisami. Aby zostać apostatą, wystarczy zwykłe oświadczenie woli - poinformował Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Teraz apostatów może przybywać lawinowo!
To prawdziwy przełom - rewolucyjna zmiana, której od lat domagali się apostaci z całej Polski. Dotychczasowa katolicka procedura występowania z Kościoła była niezwykle problematyczna jak i poniżająca. Karne stawianie się u proboszcza z dwoma pełnoletnimi świadkami, załatwianie odpisu chrztu i tłumaczenie się ze swojej decyzji przed księdzem, które to zasady Kościół wprowadził w 2008 r., dla wielu były nie do przyjęcia. Po siedmiu latach obowiązywania kościelne przepisy dla apostatów przechodzą do lamusa i można je zastąpić świecką procedurą polegającą na przekazaniu do parafii chrztu zwykłego aktu woli. Wystarczy w nim napisać wraz z datą, że decyzję o wystąpieniu z Kościoła podejmujemy, będąc w pełni władz umysłowych. Nie będzie również problemu, jeśli parafia chrztu znajduje się poza miejscem zamieszkania, bowiem wspomniany akt woli można będzie przesłać listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.
To na razie wstępne informacje na temat nowej procedury apostazji. W najbliższych tygodniach GIODO ma ją doprecyzować i orzec m.in., czy odejść z Kościoła może także osoba niepełnoletnia i czy może to zrobić na przykład przy sprzeciwie swoich opiekunów.
Mimo że to wciąż bardzo ogólne, choć w pełni obowiązujące komunikaty Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, hierarchowie w Polsce wpadli w szał. Biskupi mogli do tej pory bez żadnej kontroli według własnego widzimisie decydować, kto Kościół może opuścić, a kto nie... Poza tym pojawiały się głosy, że z Kościoła nie da się odejść, ponieważ chrzest, któremu poddaje się nieświadome niemowlęta, jest niezmywalny. Taki pogląd głosił m.in. katolicki oszołom Tomasz Terlikowski.
Ksiądz Ireneusz Wołoszczuk, prawnik i sędzia Trybunatu Arcybiskupiego w Strasburgu, uważa, że „GIODO nie ma ani uprawnień, ani środków do tego, aby stwierdzić czy choćby oceniać to, czy ktoś jest, czy nie jest członkiem Kościoła lub związku wyznaniowego, na podstawie jakiejś emanacji aktu woli apostaty. To złamanie zasad Konstytucji RP i Konkordatu". Z kolei bp Wojciech Polak sugeruje proboszczom, aby zaskarżyć GIODO do sądu administracyjnego.
Jak naiwne są te groźby i pohukiwania hierarchów, pokazał Naczelny Sąd Administracyjny, wydając w tej sprawie opinię, zanim rozwścieczeni duchowni zaczęli zasypywać go skargami. Według NSA „GIODO w żadnym wypadku w sprawie apostazji nie musi kierować się wewnętrznymi przepisami Kościoła i jakiegokolwiek innego związku wyznaniowego".
- To stanowisko NSA spowodowało, że w tych sytuacjach, w których nie mamy wątpliwości, że osoba wystąpiła z Kościoła lub związku wyznaniowego, wydajemy pierwsze decyzje nakazujące dokonanie odpowiedniego wpisu w księdze chrztu - powiedział Wojciech Wiewiórowski, GIODO.
Bez wątpienia jest to olbrzymia rewolucja. Wystarczy zatem spisać swój akt woli o wystąpieniu z Kościoła katolickiego. Można przy tym powołać się na przykład na Konstytucję RP. Następnie można go osobiście lub pocztą (za potwierdzeniem odbioru) dostarczyć do parafii chrztu. Jeśli proboszcz odmówi wprowadzenia stosownej adnotacji na temat naszej apostazji do księgi chrztu, informujemy GIODO, a jego pracownicy mają wówczas obowiązek interweniować.
Skargi są przyjmowane pod adresem:
Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, tel./faxi (22) 860 70 86, kancelaria@giodo.gov.pl, Godziny pracy urzędu: 8.00-16.00, www.giodo.gov.pl.
=========
Fakty i Mity nr 4/2014
_________________
Religia jest obrazą godności człowieka!
 
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

Wyświetl posty z ostatnich:   

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

   Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Apostazja

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4

Strona 4 z 4

Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

 

KsiezaPedofile. Info | Zakroczym.Info
Copyright
2009 Wszelkie Prawa Zastrzeżone

---------------


Powered by
phpBB -  2001, 2009 phpBB Group