RuchOfiarKsiezy.Org

RuchOfiarKsiezy.Org

FORUM DYSKUSYJNE

FAQFAQ      SzukajSzukaj     RejestracjaRejestracja 

ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Najlepszy efekt przeglądania

w ( IE ) Internet Explorer

Pytanie do Vincenta

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna ->  Przestępstwa Księży

Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 08:39:45, 17 Mar 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

"amazinggrace" Mie przejmuj się zbyt wiele Very Happy . Koniec świata również nadejdzie sam, bez naszych zmartwień, podobnie jak czas, na płacenie podatków i śmierć Laughing .
Pisałem już kiedyś na tym, na tym czy innym forum, że moim zdaniem Europa/kontynent w stosunku do USA, jeśli idzie o otwartość w kwestiach religii i nie tylko, odszkodowań dla ofiar i wielu innych kwestii, opóźniona jest o jakieś 10 do 15 lat. Polska natomiast opóźniona jest, do europy w tych kwestiach, następne 10, 15 lat. To, co widzimy obecnie w europie, jeśli chodzi kwestie pedofilstwa księży, to początek tego, co musi nastąpić, bo przecież ofiary „dojrzewają” a z powodu nieodpowiedniego załatwiania kwestii pedofilstwa ksieży... wybuchną ponownie i ponownie. Jest to jedynie kwestia czasu. Winę za wszystko ponosi papież i biskupi, którzy rozpaczliwie chronią status quo i księży pedofilów a nie zajmują się dobrem ofiar. Dla Krk, lbyć może, lepiej było by gdyby, rozwiązała całą instytucje i rozpoczęła tworzenie, jej od podstaw.
- Nie ma przejrzystości w działaniu a ofiary obserwując nieustanne matactwa Krk, są oburzone i wybuchają gniewem, który przejawia się w ujawnianiu o organizowaniu. Tysiące ludzi z całej europy, czyta i ogłąda, filmy zamieszczone na naszych stronach i innych portalach. Edukacja postępuje. Dla przykładu film TV austriackiej, zamieszczony na naszych stronach przyczynił się, do formowania tam i w Niemczech, czegoś w na wzór „ROK”. We Francji, obserwujemy podobne zjawisko, kilka dni temu udzieliłem wywiadu Francuskiemu Radiu International, o kontakt i współpracę prszą Holendrzy i Włosi.
- Administracja Krk, nadal po mimo obietnic, skupia się na ochronie instytucji i księży pedofilów, co jest ogromnym blędem i za to trzeba będzie zapłacić. Ofiary natomiast, jednoczą się umacniają, pokonują „fałszywy wstyd” skreowany na przestrzeni setek lat, przez bezwstydny kościół. Jeśli przywódcy Krk, nie potrafią zmienić, skostniałych, zupełnie nie pracujących postępowań od góry, zostaną prawdopodobnie, zmuszeni do tego przez doły. Za 10 do 20 lat, kościół, jaki widzimy obecnie, wyglądał będzie inaczej. Myśli o zmianach, nikt nie jest w stanie zahamować, jeśli jest ona, uporczywie kontynuowana a postawa wierchuszki Krk - wprowadzeniu tych zmian, jedynie sprzyja.
Popatrz, co się stało z systemem w krajach byłego ZSRR, których władcy mówili „NIE” i porównaj to do Chin, gdzie bez rewolucji, rządząca ciągle ta sama grupa ludzi, potrafiła praktycznie zmienić system, bez utraty władzy. Tak właśnie się dzieje, kiedy potrafi powiedzieć się „TAK” w odpowiednim czasie, do nieuniknionych i tak przecież zmian.
- Jeśli presja na Kościół, potrwa następne 10 lat, doprowadzi do zniesienia celibatu i akceptacji w nim kobiet. Trzymanie, kariery księdza, pod lupą społeczną, spowoduje drastyczny spadek, kandydatów do tego zawodu, ale również ograniczy do minimum, aplikowanie o przyjęcia do wykonywania tego zawodu... pedofilów. Bo i który z nich, zechce wystawiać się na ciągłą presję społeczną - zakładając sutannę, która sama w sobie, staje się, czerwoną płachtą i sygnałem, który kojarzy się, conajmniej z jakąś nienormalnością.

Tel.: +1-416-900-3924 (CA)
E-mail: vincent@ruchofiarksiezy.org
================================
Papież "aktor” przyczynił się do zachwiania mojej wiary,
Papież "inkwizytor” spowodował jej upadek.
Papieżu Franciszku, oczekujemy działania "Po czynach, poznacie ich"

Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Powrót do góry

amazinggrace
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 02:26:10, 18 Lip 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Wincenty, jak oceniasz przebieg parady homoseksualistów w Warszawie? a te protesty? co o tym myślisz. Przyznać trzeba że tym razem , była to naprawdę duża i dobrze zorganizowana parada.
Jak to wygląda w kanadzie?
Czy w Toronto , bywa podobnie?.

Pozdrawiam ,

Powrót do góry

amazinggrace
Bywalec
Bywalec

Post  Wysłany: 02:43:53, 18 Lip 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Vincent napisał:
Jeśli presja na Kościół, potrwa następne 10 lat, doprowadzi do zniesienia celibatu i akceptacji w nim kobiet.
Czy naprawdę myślisz , że wystarczy jedynie 10 lat , na tak daleko idące zmiany?
Jakoś nic nie wskazuje na to , aby Watykan zmienił swoje reguły gry w stosunku do roli kobiet w Kościele. Wprost przeciwnie , (po ostatnich wypowiedział) wnioskować można iż usztywnia swoje stanowisko.

Pozdrawiam ,

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 08:49:30, 18 Lip 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

amazinggrace napisał:
Wincenty, jak oceniasz przebieg parady homoseksualistów w Warszawie? a te protesty? co o tym myślisz. Przyznać trzeba że tym razem , była to naprawdę duża i dobrze zorganizowana parada.
Jak to wygląda w kanadzie?
Czy w Toronto , bywa podobnie?.

Pozdrawiam ,
Każda grupa społeczna ma prawo do wypowiadania się, protestowania, świętowania. Jeśli komuś się to nie podoba to jego sprawa, jego problem. W paradach gejowskich w Toronto, uczestniczy około miliona osób, są spokojne i bez kontra-manifestacji. Kanada ma już to po za sobą. Mentalność ludzi jest inna. Jeśli czegoś nie popieram, czy wydarzenie jest mi obojętne - nie biorę po prostu w tym udziału.
Nie miałem co prawda, jeszcze okazji, dokładniejszego zapoznania się z przebiegiem warszawskiej parady, ale z Twojego postu wynika, że była inna, lepiej zorganizowana, pokojowa, itp.
To dobrze, oznacza to, że strony czegoś się tam jednak nauczyły. Myślę że za kilkanaście lat, parada gejów w Warszawie, przestanie być jakimkolwiek problemem, dla kogokolwiek. Podobnie jak to jest, obecnie w Toronto czy w rozwiniętych miastach, krajów zachodniej Europy, Australii, czy np. w Brazylii.

Ostatnio zmieniony przez Vincent dnia 18:32:39, 18 Lip 2010, w całości zmieniany 1 raz

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 09:06:48, 18 Lip 2010    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

amazinggrace napisał:
Vincent napisał:
Jeśli presja na Kościół, potrwa następne 10 lat, doprowadzi do zniesienia celibatu i akceptacji w nim kobiet.
Czy naprawdę myślisz , że wystarczy jedynie 10 lat , na tak daleko idące zmiany?
Jakoś nic nie wskazuje na to , aby Watykan zmienił swoje reguły gry w stosunku do roli kobiet w Kościele. Wprost przeciwnie , (po ostatnich wypowiedział) wnioskować można iż usztywnia swoje stanowisko.

Pozdrawiam ,
Okay, może nie za 10 a 20 lat. Jakaż to roznieca? Chodziło mi bardziej nie o ilość lat a o fakt że zmiany nadejdą z chwilą wymarcia, rządzącej „wierchuszki”. Oni przecież, nie odejdą dobrowolnie. Do tego, trzeba mieć, przysłowiowe "jaja". Uważam, że jest stratą czasu i naiwnością myślenie, iż obecny przywódca Krk, potrafii cokolwiek zmienić na lepsze. Nie chce, lub nie może. Jego działania przypominają obsypywanie pudrem wrzodu, nic więcej. Wrzód trzeba usunąć i doprowadzić, do zagojenia się pozostałości po nim, prawda?. No i jego znane "jeden krok do przodu, dwa do tyłu". Mydlanie oczu, beznadzieja Rolling Eyes Twisted Evil .

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 12:32:10, 20 Cze 2013    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

W zwązku z licznym e-mailami, proszącymi czy żądającymi, mojej odpowiedzi na zarzuty, wypowiadających się w tzw. „sprawie Zakroczymskiej” wyjaśniam że, należy poczekać na zabranie głosu, odpowiedzialnego za pracę Diecezji Płockiej Krk, biskupa diecezji.
Tak jak obiecano w reportażu „Czarno na Białym” konferencja prasowa, będzie miała miejsce 24 czerwca 2013.
- Jeśli będzie o czym mówić, odpowiem na nią w specjalnie przygotowanym video, które zamieszczone będzie na naszych portalach i YouTube.

Zaraz po tym, odpowiem na zarzuty, wypowiadanych się w reportażu „Czarno Na Białym” tvn24, również w nagraniu wideo.

Przepraszam, opóźnienie wynika z faktu oczekiwania na stanowisko Diecezji w omawianej kwestii.
Proszę być cierpliwym. W przypadku jakichkolwiek niejasności, nie muszę przypominać chyba, ze jestem dostępny na skypie, email, telefon komórkowy… o każdej porze.

Powrót do góry

Zirhan
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 19:28:26, 05 Lip 2013    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Katoliccy fundamentaliści i tak uważają, że kłamiesz! Sad

Powrót do góry

Zirhan
ForumMaster
ForumMaster

Post  Wysłany: 19:32:27, 05 Lip 2013    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Vincent napisał:
"Europa/kontynent w stosunku do USA, jeśli idzie o otwartość w kwestiach religii i nie tylko, odszkodowań dla ofiar i wielu innych kwestii, opóźniona jest o jakieś 10 do 15 lat. Polska natomiast opóźniona jest, do europy w tych kwestiach, następne 10, 15 lat.
A za PRL byliśmy przed Irlandią i Hiszpanią!
Dziś z nas Watykan zrobił - "koci zadupek"..

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 00:07:50, 08 Lip 2013    Temat postu: Fundamentalisci katoliccy

Odpowiedz z cytatem

Zirhan napisał:
Katoliccy fundamentaliści i tak uważają, że kłamiesz! Sad
"Zirhan" Dolewasz paliwa do ognia wiedząc o moim zdeterminowaniu, dokończenia tego co zacząłem.
Nie mam zamiaru, w niczym kogokolwiek przekonywać. Mam jednak prawo mówić to, co myślę na dotyczące mnie, wypowiedzi czy jakikolwiek działania. Posiadam , swoje, niezależne od nikogo media i wykorzystuje je, w sposób jaki uważam za stosowy ale przyzwoity. Niczego się nie obawiam bo doskonale znam, zakończenie moich działań.
Nie czy? A jedynie kiedy.
Cool

Powrót do góry

Vincent
Moderator
Moderator

Post  Wysłany: 00:19:18, 08 Lip 2013    Temat postu:

Odpowiedz z cytatem

Zirhan napisał:
Vincent napisał:
"Europa/kontynent w stosunku do USA, jeśli idzie o otwartość w kwestiach religii i nie tylko, odszkodowań dla ofiar i wielu innych kwestii, opóźniona jest o jakieś 10 do 15 lat. Polska natomiast opóźniona jest, do europy w tych kwestiach, następne 10, 15 lat.
A za PRL byliśmy przed Irlandią i Hiszpanią!
Dziś z nas Watykan zrobił - "koci zadupek"..
"Zahir"Zarówno władcy PRL jak i królowie, to skrajni konserwatyści, nierozumiejący że wszysto co nas otacza, poddane jest ciągłemu rozwojowi. W związku z czym, muszą być dokonywane zmiany, aby sprostac w jakiejs tam stopniu, temu rozwojowi. Może widzą, ale ciągle mówią „jeszcze nie teraz… a może się uda, może tym razem, będzie inaczej”. Każda skrajność, musi szybciej upasc, nietolerancja innego sposobu myslenia, to pewna droga do ich upadku. Do każdego z nas upadku.

Powrót do góry

Napisz nowy temat Odpowiedz do tematu

Forum RuchOfiarKsiezy.Org Strona Główna -> Przestępstwa Księży

Wszystkie czasy w strefie EST (U.S./Kanada)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 37, 38, 39

Strona 39 z 39

Skocz do: